"Атлетико" и "Реал" не се победиха в зрелищно дерби

Дербито на Мадрид между "Атлетико" и "Реал" от 26-ия кръг в Ла Лига завърши без победил след 1:1. Сблъсъкът на "Уанда метрополитано" се оказа много интересен, с купища положения пред двете врати и битка.

Луис Суарес вкара за "дюшекчиите" в 15-ата минута, но лидерът на "Реал" Карим Бензема донесе точката в 88-ата минута.

Равенството оставя "Атлетико" начело, като тимът на Диего Симеоне има 59 точки, с пет повече от "Реал". Освен това "дюшекчиите" са и с мач по-малко, който ще изиграят през седмицата. Между двата тима от Мадрид е "Барселона", който е с актив от 56 точки.

Дербито започна с натиск на "Атлетико", като Суарес беше в центъра на всичко по-интересно. В 15-ата минута уругваецът отбеляза изключителен гол, като с външен фалц не остави шансове на Тибо Куртоа.

До края на първата част Суарес пропусна още един добър шанс да удвои аванса на тима си. "Реал" пък поиска дузпа при съмнение за игра с ръка на Фелипе.

След почивката "Атлетико" пропиля няколко изгодни шанса. Първо Караско, а после и Анхел Корея не успяха да се разпишат. Това се обърна срещу "дюшекчиите", като в заключителните минути "Реал" беше по-активен.

Карим Бензема направи изключителен рейд и двойно подаване с Каземиро, а след това вкара на празна врата - 1:1.