"Лудогорец" сломи "Берое" и се откъсна с осем точки на върха

© LAP.BG

Лудогорец" увеличи аванса си в класирането в Първа лига, след като победи "Берое" с 4:1. Шампионите поведоха с осем точки пред ЦСКА, който ден по-рано допусна грешка. Клаудиу Кешеру, Елвис Ману на два пъти и Кирил Десподов бяха точни за тима от Разград. За "Берое" се разписа Иван Минчев.

Шампионите откриха още в третата минута след много груба грешка в защитата на домакините. Клаудиу Кешеру беше точен за гостите. При паса останаха съмнения за засада, но повторението показа, че румънецът е на една линия с последния бранител.

Само пет минути по-късно Кирил Десподов удари греда, а малко по-късно реши да подава, вместо да стреля, като направи грешка.

След почивката Иван Минчев върна интригата с гол от фаул, но в края "Лудогорец" отговори с три попадения. Резервата Ману се разписа два пъти, а Десподов веднъж.

Преди този двубой шампионите бяха в серия от пет поредни победи срещу "Берое".

В друга среща от неделната програма "Етър" надви "ЦСКА 1948" с 3:1 след обрат. Успехът позволи на виолетовите да се отлепят от дъното в класирането, изпреварвайки "Ботев" (Враца).

Коментари (18)
  1. 1 Профил на anty
    anty
    Рейтинг: 726 Неутрално

Видно е,че Лудогорец са с класа над останалите.

Рейтинг: 4588 Любопитно

Не вярвам някой да е изненадан, че "Лудогорец" без проблеми дръпна още на върха!Сценарият се повтаря вече Н-та година!До Коледа има някаква интрига , защото "орлите " играят в Европа , но през пролетта "включват на шеста" и финишират с разлика за пореден път като шампиони!Дежаю- конкуренцията за поредна година е "гола вода"!

Рейтинг: 528 Неутрално

Защо лудите не взеха големия спец Станимир Стоилов...сигурно много съжаляват.
    А той милия такъв спец, че вече две години без работа. Как беше "който много подбира..."

6. 6 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 5736 Неутрално

След всеки мач "Лудогорец" стоят по-добре на терена. Резултата не отразява реално показаното на терена, "Берое" не се представиха зле

7. 7 Профил на bludniq_sin
    bludniq_sin
    Рейтинг: 1983 Неутрално

До коментар [#6] от "pet_fire":

Вярно е. Берое изиграха доста силни 15 мин преди края на първото полувреме и доста силни 15 минути след това. Двата гола на лудогорец всъщност паднаха в края на мача. Реално имаше здрав мач.

До коментар [#2] от "Hawaii":

Що се не скриеш? Или обожаваш да се излагаш? Но не ме разбирай погрешно - продължавай!

10. 10 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 4588 Неутрално

До коментар [#4] от "taratanki":
    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Този младичък треньор изглежда много надъхан и интелигентен!

11. 11 Профил на bat_plamen

+++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Младото треньорче си знае работата!Изглежда много надъхан и го пренася на терена като реди добре и мотивира играчите на "орлите"!Вече е въпрос само с колко точки разлика ще финишира "Лудогорец" на върха, защото според мене титлата е на 99,99% спечелена!

12. 12 Профил на Trayan
    Trayan
    Рейтинг: 960 Неутрално

До коментар [#7] от "bludniq_sin":

Така е, но с 30 минути силна игра и вкаран само един гол като директно попадение от статично положение, не можеш да спечелиш мач, когато ти вкарат четири в останалото време, че ударят и греда. Дамбраускас играе в цялото време и с всички фигури. Научил си е урока от мача с Локомотив Пд и намери начин да излезе от ситуацията и дори убедително да победи.

13. 13 Профил на tjj54611191
    tjj54611191
    Рейтинг: 321 Неутрално

Това тренерче има нещо на втория етаж. Дано повлече крак и се вдигне малко нивото и на игра и на комуникация.

14. 14 Профил на Alan Blackmore
    Alan Blackmore
    Рейтинг: 887 Весело

Браво на Етър!

Първата половина на таблицата е свирена.

До коментар [#14] от "Alan Blackmore":

Не знам дали това е заслуга на Ерър или бунт в Номера.
    Камбуров се откупи защото за него не било нормално да бъде 8 часа на работа.

17. 17 Профил на hope
    hope
    Рейтинг: 3834 Неутрално

Баси мъжете... в розово, все едно са на карнавала в Рио..

Любовта ще спаси света!!!
  18. 18 Профил на Роман Булгаков
    Роман Булгаков
    Рейтинг: 13 Неутрално

Това беше страхотна новина за мен, тъй като заложих на този мач за първи път, като цяло не съм комарджия, но след като прочетох статия за четирите най-добри стратегии за залагане на живо https://betgold.ru/chetyre-luchshie - strategii-stavok-live / Реших да ги изпробвам на практика и не сгреших, основното е да проуча всички важни моменти и да знам кога трябва да бъдат приложени.