"Лудогорец" пречупи "Арда" с гол в последната секунда

© LAP.BG

С гол в петата минута на добавеното време "Лудогорец" успя да стигне до победата срещу "Арда" с 1:0 в първия мач от 21-ия кръг в Първа лига. Сблъсъкът между два от водещите тимове не предложи много зрелищни моменти, като се превърна в тактическа битка между треньорите Валдас Дамбраускас и Николай Киров.

Единственият гол вкара Вандерсон секунди преди края на продължението.

Това се случи, когато "Арда" вече беше с човек по-малко заради изгонване на Александър Василев.

Деветкратните шампиони бяха заплашени от това да не вкарат за първи път през сезона. "Арда" от своя страна беше близо да се превърне във втория състав, взел точка от Разград след "Царско село".

С победата шампионите се откъснаха с 11 точки пред втория ЦСКА, а освен това удължиха серията си без загуба на свой терен на 43 срещи.

"Може да звучи смешно, но аз съм по-доволен от победата в този мач, отколкото тази при 4:1 срещу "Берое". Имахме проблеми, защото бяхме без някои основни играчи, но беше важно да спечелим", каза след срещата Дамбраускас.

Гостите от Кърджали доказаха, че са труден отбор за побеждаване и отново потвърдиха, че играят отлично в защита. "Арда" запазва 4-о място с 38 точки, с една по-мако от третия "Локомотив" (Пловдив). Черно-белите играят по-късно през деня с "Берое".

"Когато си надигран е по-лесно, признаваш превъзходството на съперника и продължаваш напред, но днес не беше така. Заслужавахме точка. Може би получихме много лековат червен картон, който даде предимство на "Лудогорец", каза след срещата треньорът на "Арда" Николай Киров.

Срещата започна с по-добра игра за "Лудогорец", който до 20-ата минута отправи два опасни изстрела чрез Доминик Янков, а Кирил Десподов опита два пъти от пряк свободен удар. До края на първата част "Арда" успя да изравни играта и да погледне по-смело в атака, затруднявайки шампионите.

Втората част предложи по-малко положения, като "Лудогорец" беше малко по-настоятелен.

Проблемите за "Арда" дойдоха в последните седем минути на редовното време. Александър Георгиев извърши груб фаул срещу Десподов и получи жълт картон, а нападателят на шампионите напусна контузен. В края на редовното време заради опасна игра защитникът на "Арда" беше изгонен след втори картон.

С човек повече "Лудогорец" притисна гостите и дочака своя момент. Той дойде секунди преди изтичане на продължението, като лекувалият травма дълго време Вандерсон успя да се разпише.