Обрат и победа на "Арсенал" белязаха дербито на Северен Лондон

С обрат "Арсенал" успя да пречупи "Тотнъм" и да вземе дербито на Северен Лондон с 2:1. "Артилеристите" наваксаха изоставане от 0:1 и се наложиха над големия си съперник на своя "Емиратс".

Ерик Ламела откри за "шпорите" в 33-ата минута, но 11 по-късно Мартин Йодегор изравни. Победният гол вкара Александър Лаказет от дузпа в 64-ата минута.

"Арсенал" игра с човек повече четвърт час заради червен картон на Ламела. В двубоя тимът на Микел Артета успя да ограничи нападателната мощ на "шпорите", позволявайки им да отправят само три удара за цял мач. Съставът игра и без капитана си Пиер-Емерик Обамеянг, който според "Скай спортс" е оставен резерва заради закъснение за сбора на тима.

Победата позволи на "артилеристите" да се реваншират за загубата от "шпорите" с 0:2 през декември. Те побеждават в дербито за пръв път от декември 2018 г.

С успеха "Арсенал" събира 41 точки и е на четири зад съперника си. "Артилеристите" заемат 10-о място, а "Тотнъм" е седми. Серията от три поредни победи на "шпорите" обаче беше прекъсната.

Двубоят започна интересно с няколко положения пред двете врати, но "Тотнъм" получи удар заради контузия на Хьон Мин Сон. Заменилият го в 19-ата минута Ерик Ламела успя да открие в 33-ата. Аржентинецът го направи с ефектен удар, който изненада защитата и вратарят на "Арсенал".

До края на първата част домакините водеха играта, но два пъти удариха греда. Изстрели на Емил Смит-Роу и Седрик Соареш срещнаха страничния стълб.

Все пак в 44-ата минута след хубава атака отляво Мартин Йодегор засече центриране на Тиърни и с малко късмет топката попадна в мрежата - 1:1.

След паузата "Тотнъм" продължи да действа предпазливо, а "Арсенал" усети своя момент, като вдигна темпото. В 64-ата минута реферът Майкъл Оливър даде дузпа за домакините след нарушение на Давинсон Санчес срещу Лаказет. Системата за видеоарбитраж подкрепи решението на съдията, а Лаказет беше точен от бялата точка.

Четвърт час преди края "Тотнъм" остана с човек по-малко заради изгонване на Ламела. Той получи два картона в рамките на седем минути, вторият за удар в лицето на съперник.

Въпреки това тимът на Жозе Моуриньо беше по-опасен в края. Първо гол на Хари Кейн с глава беше отменен заради засада, а по-късно звездата на "шпорите" удари греда. Това стана след пряк свободен удар.

Коментари (41)
  1. 1 Профил на papunqk
    papunqk
    Рейтинг: 998 Неутрално
  2. 2 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 4267 Любопитно

Тази победа силно сгрява сърцата на нас феновете на Арсенал!

Рейтинг: 1670 Весело

Моу да знае друг път да не "рита" срещу модерните дузпи - затова му свириха такава:)
    Иначе сериозно - такава дузпа е смях за футбола и за съдиите.

5. 5 Профил на shilliew
    shilliew
    Рейтинг: 486 Гневно

Като фен на Арсенал съм изключително недоволен от начина, по който беше изкована победата.... безхаберно поведение на артилеристите през последните 20-на минута при положение че бяха с човек повече... тоя Хари Кейн "се събуди" точно през това време, през останалото бе незабележим... (и непоказан жълт картон за една грубиянска проява).

Лаказет е смешник, не можа да уцели топката в онова положение (и пропуснати по-рано шансове) , "та се наложи" оня кретен футболист от Тотнъм зверски да го събори.... и се измъкна все пак със жълт картон, но дадена дузпа.... на която аз бях скептичен...

6. 6 Профил на shilliew
    shilliew

О, да, победата бих я нарекъл "срамна".... та да си замълчат ония тъпунгери нещастници фенове на Манчестър Юнайтед за един мой коментра отнсно мача на Юнайтед срещу Саутхемптън.

7. 7 Профил на Lazar Petrov
    Lazar Petrov
    Рейтинг: 595 Неутрално

мисля че идеята на ВАР беше да не виждаме такива нелепости като дузпата. това е подигравка с играта.

8. 8 Профил на Митев
    Рейтинг: 826 Неутрално

И Тотнъм доста точки почнаха да губят от слабаците в лигата. Мачът можеше да се развие по всякакъв начин с тези греди, с тази напълно измислена дузпа, с милиметровата засада. В крайна сметка интересно дерби

9. 9 Профил на zp4290
    zp4290
    Рейтинг: 233 Неутрално

Равенството би било най-справедливо. Дузпата беше меко казано смехотворна.

10. 10 Профил на Toshko Afrikanski
    Toshko Afrikanski
    Рейтинг: 1982 Неутрално

Абе стнА си дерби, независимо дали изходът ни хареса или не, такива мачове искам да гледам, с обрати, с гениални изпълнения като на Ламела, дори и казусът със смешната дузпа беше вълнуващ.

11. 11 Профил на magelan
    magelan
    Рейтинг: 1078 Неутрално

Безобразен футбол от Спърс. При такъв футбол няма смисъл да се коментират отделни събития в мача , липсва просто сериозна концепция за играта. В 21 век на това ниво това означава само едно- несвършена треньорска работа. При наличието на такива играчи да нямаш идея как да играеш а не само да РЕагираш е срамно . И нека да осатвим настрана визитната картичка на Моу- тя не тренира отбора. Знам че през годините Моу е насъбрал свои фенове, нямам нищо против, аз не съм от тях. Пробемът в спорта е че успехи в миналото не помагат в настоящето. Може би помагат в момента на започването на една работа но след това работата ти се оценява вече по резултатите които след това постигаш или не. Леви допусна тежка управленска грешкаЗа моя изненада въпреки огромното ми разтояние от събитията и липсата на вътрешна информация още от първия момент знаех че така ще се развият нещата. Естесвено когато управляваш фирма , концерн от размера на топ 6 клуб в Англия когато взимаш такива решения и носиш огромна отговорност ,ти се иска да се опреш , защитиш твоя избор с името , визитката на твоя избор. Явно не бе усетил че Моу вече не е футболен менажер с концепция за играта с която да е конкурентноспособен на най-високо ниво. Може би като спортен психолог е топ но липсва футбола. Надявам се да не спечелим купата на лигата за да няма поводи , козове да го оставят след лятото в Тотнъм. Трябва ново начало с нов треьор със съвремена визия за играта. За клуб като Тотнъм правилната инвестиция в бъдещето на най-важната позиция не може да бъде финансов проблем. Иначе - честито на Арсенал, видях някой нови ( за мен , но аз не следя отбора) неизвестни за мен играчи с чудесни качества. . Този отбор ще върви нагоре, просто трябва да се даде възможност да на Артета да надгражда.

12. 12 Профил на star bastun
    star bastun
    Рейтинг: 2141 Неутрално

Освен победата радостното е, че днес нямаше идиотски грешки в защита..

13. 13 Профил на KRAFTWERK
    KRAFTWERK
    Рейтинг: 744 Неутрално

Честито Артилерия !....в рамките на шегата ...41 точки....няма изпадане ;)

14. 14 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 5578 Неутрално

Моу развали отбора на "Тотнъм"

15. 15 Профил на Ivan Stoev
    Ivan Stoev
    Рейтинг: 268 Неутрално

Ще му трябват още 2-3 години на Артета да си сглоби отбор по негов вкус, така че аз няма да съм претенциозен през този период. Може и да станем пак отбор, ако разкараме дупки като Пепе и Луис, Обамата и той е пълен въздухар..

16. 16 Профил на vassilun
    vassilun
    Рейтинг: 5009 Неутрално

До коментар [#14] от "pet_fire":

"Моу развали отбора на "Тотнъм"

Мърмориньо е способен да развали и Сити, ако му го дадат! А също и Байерн!

17. 17 Профил на bat_plamen

До коментар [#8] от "Митев":

Ние заслужавахме повече победата заради активната си игра/без да броя последните 20-тина минути/!И да не забравяме , че ударихме цели две греди!

18. 18 Профил на Vlado Nikolov
    Vlado Nikolov
    Рейтинг: 3926 Любопитно
  19. 19 Профил на bat_plamen

До коментар [#11] от "magelan":
    +++++++++++++++++++++++++++++++++++

Просто вече Специалният "издъхва"!От две декади знае само едно - "да излъжем противника с един гол повече"!И все повече няма как този номер да мине!

20. 20 Профил на Радойчо
    Радойчо
    Рейтинг: 539 Неутрално

Само за протокола.
    Нарушение срещу противников играч в собственото наказателно поле е дузпа.
    Може в това време топката да се разиграва в центъра на терена или в другото наказателно поле.

Пред боговете и фактите мълчат.
  21. 21 Профил на bat_plamen

До коментар [#13] от "KRAFTWERK":

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Тъжно е, че през последните няколко години приличаме на типичен средняшки тим в ПЛ!Не ни отива при условие, че сме в ТОП 3 по постижения в Англия/ титли и триумфи във Ф.А. Къп/

22. 22 Профил на ivailosavoff
    ivailosavoff
    Рейтинг: 542 Неутрално

До коментар [#9] от "zp4290":

Изглежда не сме гледали същия мач! Днес на терена 70 минути имаше един отбор , 13 - 1 удара към вратата! Напълно Заслужена победа!
    Привърженик съм на Арсенал и уважавах много Тотнъм със Почетино! Днес с Моуниньо станаха смешен отбор, точки има, но игрА няма. Жалко за Кейн и за другите таланти че се мъчат там. Жалко и за феновете, че се мъчат с тоя тренер.

23. 23 Профил на deymus
    deymus
    Рейтинг: 742 Неутрално

Нямало дузпа, и това от фенове на манчу си е дебелоочие.

Честита победа!

24. 24 Профил на stenlyaka
    stenlyaka
    Рейтинг: 2372 Неутрално

Винаги е готино да вземеш победа срещу Картофелите , но това днес беше пародия на пародията !
    Кой измисли , че при топка отиграна топка трябва да се свири дузпа ???
    И за какво беше втория жълт на Ламела ( който всъщност е циркаджия ) ????
    Безобразие !
    Съдиите искат да изгонят Мориню от острова , това си мисля аз .

25. 25 Профил на stenlyaka
    stenlyaka

Само за протокола.Нарушение срещу противников играч в собственото наказателно поле е дузпа.Може в това време топката да се разиграва в центъра на терена или в другото наказателно поле.
    —цитат от коментар 20 на Радойчо

::::::::::::::::::::::::::::
    не съм чел правилника , но Лаказет вече беше изплюл топката , т.е нямаше шанс да играе с нея ( както при корнер да речем, да те фаулират без топка )

26. 26 Профил на stenlyaka
    stenlyaka

. Този отбор ще върви нагоре, просто трябва да се даде възможност да на Артета да надгражда.
    —цитат от коментар 11 на magelan

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
    Върху какво ?
    Аз в този отбор виждам предимно безмозъчни маймуни и съм ги изброявал десетки пъти . И понеже на Артета не му се видяха достатъчно довлече и Партей ! На пръв поглед малко напомня на Пади Виера , но без мозък .Няма никакво значение колко добре играеш , колко положения си създал и т.н , ако заради тъпотия губиш спечелени точки .Този сезон се случи 2-3 пъти . Точно същото щеше да се случи и днес - при 11 на 10 нашите умници започнаха да фаулират и сами се натикаха в наказателното си при статични .......

Рейтинг: 1021 Неутрално

Така е. С тези играчи да си на това място...

29. 29 Профил на falcone
    falcone

До коментар [#27] от "Stargate":

Е и да не е в него топката ако някой така то влезе какво се свири?

30. 30 Профил на falcone
    falcone

До коментар [#24] от "stenlyaka":

Ти си най измисления хейтър фен на Арсенал. Просто е противно да те чете човек.

31. 31 Профил на скоро на екран ИЗЧЕГЪРТВАЧИТЕ IV
    Рейтинг: 1670 Неутрално

До коментар [#25] от "stenlyaka":Напротив! Лаказет можеше да продължи да гони топката! Точно за това беше отсъдена дузпата! Ако я беше изритал над вратата, нямаше да има дузпа!
    —цитат от коментар 27 на Stargate

Да гони топката ли? Той Супер мен трудно би я догонил. В момента, в който беше фаулиран, топката вече беше напуснала игрището. Всъщност имаме дузпа отсъдена заради нарушение в момент, в който в очертанията на на игрището няма топка.

Рейтинг: 323 Весело

Мачът ще се запомни с 2 основни момента - невероятния гол на Ламела и смешно отсъдената дузпа в полза на Арсенал. Лаказет вече бе играл с топката и тя излезе от терена, вижте дузпата за Ювентус срещу Каляри вчера - абсолютно същата глупост и тъпотия .... Това са дузпи само в главите на съдиите и феновете на отбора, реално са си чиста проба подпирачка за отбора ... И да, Арсенал заслужаваха победата, играха добре, но не заслужаваха да я спечелят по този смешен начин .... А Тотнъм при Жозето са по-зле от всички 5 години и половина на Почетино .... Но е интересно, че пък ПСЖ е доста зле при Почетино, така че това вероятно говори за изхабяване на качествата на треньорите ... :):):)

И все пак - най-хубавото нещо беше рабоната на Ламела - с кеф си я пускам отново и отново ... :) Много повече ме кефи от тъпата и скучна победа на Юнайтед срещу Чуковете .... :)

34. 34 Профил на stenlyaka
    stenlyaka

До коментар [#24] от "stenlyaka":Ти си най измисления хейтър фен на Арсенал. Просто е противно да те чете човек.
    —цитат от коментар 30 на falkoneti

Истината в много случаи е противна !

35. 35 Профил на stenlyaka
    stenlyaka

Сега гледах повторението , топката се фалцира и остава в обсега на Лаказет .
    Чиста дузпа !

36. 36 Профил на magelan
    magelan

До коментар [#26] от "stenlyaka":Артета е в началото на пътя, ситуацията е такава с Арсенал че клубът не е 1ви или 2 ри или 3 адрес за топ играчи. Имах предвид че има млади играчи на които им трябва време. Едно момче със скандинавско име, Йодигард или нещо такова много ми хареса, после един друг който удари първата греда а после май подаде отляво за да стане 1:1, . На мен ми доставя удоволствие да гледам млади играчи с всичките им грешки , как се развиват. Моите как играят не мога да ги гледам. Отврат. Занимавам се с млади хора и мога да ти кажа че е огормно удоволствие да гледаш развитие. Дай им шанс да ти харесат . Ясно е че от 8-един -двама ще станат но и това не е малко. Това е пътя. А другият , с многото пари и сглобавяне на отбор да печели веднага или сскоро не е нито за Тотнъм нито за Арсенал- там има други играчи- Сити, Юнайтед, челси, ПСЖ , Барса, Реал. . Дълга тема. Въпрос какво ти се гледа. На мен ми се гледа хубав футбол , осъзнавам че така титли не се печелят но това не ме интересува . :-)

37. 37 Профил на stargate
    stargate

До коментар [#31] от "dma12587967":

—цитат от коментар 31 на dma12587967

В голяма грешка сте. Гледайте отново ситуацията!

38. 38 Профил на stenlyaka
    stenlyaka

—цитат от коментар 36 на magelan

Букайо Сака , Киърън Тиърни , Габи Мартинели и Емили Смит Роуи са играчите в Арсенал около които да се гради отбор .

39. 39 Профил на Gunners
    Рейтинг: 1731 Неутрално

Пепе се оказа над ценен трансфер от френският Лил, а бьдещето на топчийте е на такива нато Смит-Роу и Иодегорд

40. 40 Профил на Митев

До коментар [#20] от "Радойчо":

Не си съвсем наясно, явно нямаш представа от играта. Нечисти единоборства се случват постоянно по целия терен, понякога по няколко наведнъж, но се гледа предимно ситуацията около топката. Няма как съдията, а дори и тримата съдии, както и камерите на вар да хващат всичко, което се случва на терена

41. 41 Профил на Митев

До коментар [#36] от "magelan":

доста неубедително звучи твърдението ти, че Юнайтед не развива млади играчи и иска незабавни резултати. Това всъщност в ерата, на която сме живи свидетели, т.е. няколко десетилетия в този клуб не се е случвало никога, независимо от понякога и скъпите трансфери на уж завършени играчи, голяма част от които всъщност се провалят