За пръв път Милена Тодорова влезе в топ 10 на Световната купа по биатлон

© Twitter @IBU_Junior

Българската състезателка Милена Тодорова постигна най-доброто си класиране за Световната купа по биатлон. Тя завърши осма в спринта на 7.5 км в Йостерсунд след силно представяне.

Тодорова не допусна грешка в двете си стрелби и остана на 22,3 секунди от победителката Тирил Екхоф. Осмото място дава на 23-годишната българка добра възможност за предно класиране в преследването, което ще се проведе в събота.

Мария Здравкова и Даниела Кадева завършиха съответно 73-та и 76-а.

При мъжете Владимир Илиев също се представи силно и с една грешка се класира девети в спринта на 10 км. Това е най-предното му класиране през сезона. Антон Синапов и Благой Тодев заеха съответно 49-о и 86-о място.

Състезанията в Йостерсунд са последните стартове за сезона в биатлона. В събота са преследванията, а в неделя ще се проведат масови стартове при мъжете и жените.