Футболните национали се пребориха за първа точка в квалификациите

© LAP.BG

В мач, белязан от много битка и почти никакви футболни достойнства, националният отбор на България завърши 0:0 със Северна Ирландия. Гостуването в Белфаст донесе първа точка на състава, воден от Ясен Петров.

В пореден мач България не впечатли в играта си и за 90 минути отправи само един точен удар, който дойде в самия край на срещата. Предимството беше на страната на Северна Ирландия, като домакините търсеха победата, атакуваха в по-големи периоди и имаха чисти положения.

След двете поредни загуби от Швейцария (1:3) и Италия (0:2) съставът на Петров отчита прогрес. Точката е първа за България и Северна Ирландия в Група С, като тимовете са съотвено трети и четвърти. По същото време Италия надигра Литва с 2:0 и продължи без грешка в групата, като я оглавява с девет точки.

Въпреки това България остава с едва една победа в последните си 12 мача (контрола с Гибралтар). В последните си 11 гостувания българският тим няма победа, а в последните пет не успява дори да вкара гол.

Селекционерът на България спази обещанието си да прави промени, като шестима нови играчи в сравнение домакинството на Италия започнаха двубоя. Близнаците Петко и Андреа Христови направиха дебют за националния тим. От първата минута стартираха още Антонио Вутов, Георги Йомов и Кирил Десподов.

Дебют направи и вратарят Даниел Наумов.

В първите минути България се опита да пресира домакините от Северна Ирландия високо по терена и да предложи повече агресия. Постепенно българските футболисти приеха играта в своята половина и разчитаха повече на контраатаки.

Няколко пъти топката беше отнета добре, но опитите за контрадействия завършваха неуспешно.

В 22-ата минута Северна Ирландия нямаше късмет, след като Стюърт Далас удари греда. Негов удар с глава мина над обсега на Наумов, но за късмет на българския вратар срещна гредата му.

© LAP.BG

До края на първата част България отправи само един удар, когато Валентин Антов стреля с глава, но неточно. Капитанът Георги Костадинов пък получи контузия и трябваше да напусне принудително.

След паузата Ясен Петров потърси и други промени, но българският тим не успя да покаже почти нищо в атака. Няколко пъти дълги подавания поставиха домакините под напрежение, но без да има реална опасност или удар.

Северна Ирландия беше по-настоятелният тим на терена и опита всичко, за да стигне до гол. Домакините също нямаха много свежи идеи в атака, а продължаваха разчитат главно на центрирания, но без това да води до успех.

Единственият шанс за България се откри в последната минута на редовното време. Димитър Илиев стреля след корнер, но вратарят на Северна Ирландия спаси по ефектен начин.

Коментари (39)
  1. 1 Профил на ЗаНиЗа
    ЗаНиЗа
    Рейтинг: 2431 Неутрално

В София се сбиха, днес стояха на терена, остава и да заиграят футбол наш`те герои, поне като последните 5 минути. Да продължи Ясен с планове, мечти и фантазии - точка.

Направи съд от глината, празнината вътре в него го прави полезен.
  2. 2 Профил на d04
    d04
    Рейтинг: 149 Неутрално

Измъчен футбол, нищо интересно от наша страна до 90-та минута, няма креативност. Но не загубихме, пък и с тези футболисти толкова. Трагедия е да го кажа, но честита първа точка. При това срещу Северна Ирландия.

3. 3 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 5443 Неутрално

И македонците се пребориха за победата като гости на Германия

4. 4 Профил на nema_labavo
    nema_labavo
    Рейтинг: 1748 Неутрално

Пред вид положението на Митко Илиев можем да съжаляваме, но като цяло се оттървахме. Справедлив резултат.

Рейтинг: 15 Неутрално

Преборихме се. Най-якото беше като 5 минути в началото на второто полувреме се мятахме кат чували из наказателното си поле, след 5 поредни корнера. Даже Занев беше донесъл лопатата да копае окопи. мисля, че с тази точка имаме реални шансове да се преборим за петото място с Литва. Браво!

Рейтинг: 739 Неутрално

Северна Ирландия са наши хора. Любезни и гостоприемни. Ние им отвръщаме със същото.

10. 10 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 4189 Неутрално

Поне не паднахме и имаме шанс да не сме последни в групата!

11. 11 Профил на скоро на екран ИЗЧЕГЪРТВАЧИТЕ III
    скоро на екран ИЗЧЕГЪРТВАЧИТЕ III
    Рейтинг: 1279 Неутрално

Знаех си аз, че битката за последното място ще е свирепа. Но вярвам, че имаме сили да се преборим.

12. 12 Профил на selqnin
    Рейтинг: 1727 Любопитно

Какво стана с :"Видях мъже"! и "Отиваме да се сбием"???

13. 13 Профил на inn
    inn
    Рейтинг: 1842 Неутрално

Май събитието на вечерта се случи там, където най-малко можеше да се очаква: брачата македонци отнесоха германците...

Рейтинг: 926 Неутрално

Ирландците са пълни ботуши макар че на хартия имат някои нелоши играчи в стойностни отбори. Нямат победа от 2019та, да си уредят един мач с Гибралтар и те. Нашите - футбол от 80те, но срещу слаби отбори и ако няма безумни грешки могат да хванат точка тук там.

Рейтинг: 1475 Неутрално

От кого или от коя институция зависи разпускането на БФС ???
    Не просто безполезна, тези боклуци са вредна организация !!!

18. 18 Профил на majorman
    majorman
    Рейтинг: 953 Неутрално

Кичуков е гледал някакъв друг мач. Ирландците ни пребориха, лежахме в партер цял мач, за щастие съперниуът има много калпави нападатели. Играта в средата на терена ни е кошмар, уапеваемостта на пасовете е 60%. Играят нашите уж на контри, ама дълготе им пасове са неточни, за сметка на което пък на нападателите им липсва скорост - дори някой случаен пас да ги застигне, не могат да осъществят числено предимство в противниковата третина.

В 90-тата минута имахме само 1 удар (неточен), а ирландците - двуцифрено число. В продълженията случайно отправихме още 2 удара (приединият дори Илиев се изненада на успешното центриране), което може да обърка оценките за цялостното представяне.

А, пропуснах, центриранията също не са ни силната страна и понеже са слаби и неточни, не успяваме да оползотяприм и малкото статични положения. Също така не могат да изкарат 90 минути в умерено темпо, пък според тренера - не могат да издържат цикъл от мачове през 3 дни.

Ако пазеше Пацо Тигъра, можеше и да паднем...

We are just a war away from Amerikhastan/ When God versus God;the undoing of man
  19. 19 Профил на Дария Колев
    Дария Колев
    Рейтинг: 2991 Неутрално

В мач, белязан от много битка и почти никакви футболни достойнства, ...
    ______________________________________________

Иначе се били мъжки преборили за ремито!

20. 20 Профил на Весел дрон
    Весел дрон
    Рейтинг: 530 Неутрално

Направо не ми се коментира, абсолютно дъно, тотална неграмотност. Честно да си кажа исках да загубим.Трябва да се случи нещо крайно за да се спре това пропадане , не му се вижда края. Добре, че ирландците са дървари , малко по-технични да бяха и ни биеха.

21. 21 Профил на encor3
    encor3
    Рейтинг: 966 Неутрално

Поне повечето момчета са на 23-24 години. Дано продължи да налага младите и да сглоби приличен състав. Няма как да стане с магическа пръчка. За нещастие имат много тактически слабости, наследство от тоталните некадърници в ДЮШ на българските отбори.

22. 22 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 5888 Весело

Онези ни сгънаха, но устискахме!!!

23. 23 Профил на Judjuk
    Judjuk
    Рейтинг: 3395 Неутрално

Единственото за което със сигурност може да се твърди е, че в отбора няма нито един незаменим. И че треньорът отчаяно се опитва да направи отбор и вероятно ще успее. Защото отбор все още няма, но ресурс има. То и преди имаше, но предишните треньори бяха дънери.

24. 24 Профил на .
    .
    Рейтинг: 1104 Неутрално

Най скучния мач.И единствения без голове. Грузия направи равен като гост на Гърция, Казахстан също на Украйна, а макетата биха Германия.

25. 25 Профил на tekomashinist
    tekomashinist
    Рейтинг: 507 Неутрално

Стига негативизъм! Момчетата са млади. Защитата са справи в този нелек мач. И тримата централни са школували в Италия. Братя Христови имат мачове в серия Б, а Антов,скромно и симпатично момче, в момента е играч на Болоня. Кво ривете само! Нямаме централна линия, но след тази дълга негативна серия на националите , този мач е светъл лъч!

26. 26 Профил на .
    .

Арменците пък биха Румъния, 3 на 2, абе не виждам как ще мръднем от дъното щото тия къде можехме да бием вече са по добри от нашите, с Кипър и Малта вече изобщо не е сигурен и равния.

27. 27 Профил на Chievo
    Chievo
    Рейтинг: 511 Неутрално

Отпред играем за 0-0, отзад каквото стане. Няма самочувствие, няма кой да задържи топката и да даде един точен пас в центъра.

28. 28 Профил на Günther
    Günther
    Рейтинг: 566 Весело

Браво Лъвове! Историческо равенство със Северна Ирландия!

Бог да благослови Америка за България!
  29. 29 Профил на plamenss
    plamenss
    Рейтинг: 742 Неутрално

Коментар #25 ми взе думите, спрете се, с тези момчета толкова. След мача вижте как грееха очите на нашия играч като го поздравиха, че е спечелил отбора първа точка. Нека бъдем реалисти, дайте и малко похвали на тия момчета и лека-полека нещата ще се си дойдат на мястото.

30. 30 Профил на Араламбене му е майката

Сега погледнах - че той следващия им мач е след половин година! Те дотогава ще са си забравили прякорите даже. Освен ако не прилъжем я Молдова, я Андора за някое мачле.

До коментар [#29] от "plamenss":

31. 31
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

32. 32 Профил на Николай Бучков
    Николай Бучков
    Рейтинг: 1659 Неутрално
  33. 33 Профил на stenlyaka
    stenlyaka

—цитат от коментар 29 на plamenss

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
    А Вие реалист ли сте ?
    Кое е реализъм - '' с тези момчета толкова'' или '' нещата ще си дойдат на мястото '' ??
    Аз Ви казвам следното : спрете с този фалшив, безсмислен, алкохолен позитивизъм . Тези момчета - братя Христови , Вальо Антов , Киро Десподов, нямат нужда от Вашите похвали , за тях са платени пари за да ритат зад граница ! Някой ( който е в този бизнес ) ги е оценил и похвалил по правилния начин , платил е за услугите им .Това , че повечето от тях са се върнали обратно в България всъщност е реализмът - реалността е плашеща , отчайваща и не се вижда светлина в тунела . И похвали няма да помогнат !И мястото е точно там където сме в момента .

34. 34 Профил на gaq09398612
    gaq09398612
    Рейтинг: 44 Неутрално

Ще тръгнат нещата,но.....всяко село със стадион!
    Европа ще помага.
    Ваш Хай Буй

35. 35 Профил на Gunners
    Рейтинг: 1772 Неутрално

Че световното в Катар няма да го помиришем е ясно.Друг е вьпросьт дали ще помиришем европейското след 3 години.

36. 36 Профил на stenlyaka
    stenlyaka

—цитат от коментар 35 на Gunners

Погледнете младежите до 21 г и ще имате някаква представа . Но трябва и да се сравнят с връстниците им от останалите участници в групата .......
    На мен ми е любопитно как играят и ще ги гледам при първа възможност

37. 37 Профил на bludniq_sin
    bludniq_sin
    Рейтинг: 1673 Неутрално

До коментар [#13] от "inn":

Предлагам да ги поканим националите да станат българи (лесно е) и направо да ги пускаме в нашия национален - те и без тва са си българи по произход, редно е и по документи да го оправим и набързо ще решим проблемите на националния ни отбор.

38. 38
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.

39. 39 Профил на Роман Булгаков
    Роман Булгаков
    Рейтинг: 8 Неутрално

Напоследък националният отбор беше много разстроен, очаквам с нетърпение мачовете, но в крайна сметка е пълно разочарование, така че не гледам футбол толкова често, но играя в онлайн казиното в Латвия демо версията на Lucky Lady на официалния уебсайт ми помогна да изпробвам играта и да разбера за всички нюанси, така че при по-нататъшното събиране на големи суми парични награди с бързо и надеждно изтегляне на картата.