"Валенсия" напусна терена след предполагаема обида срещу свой играч

Архивна снимка

© Архив, Associated Press

Мачът между "Кадис" и "Валенсия" беше белязан от расистки скандал. В центъра на ситуацията беше защитникът на гостите Муктар Диакаби, който в 30-ата минута влезе в сблъсък с Хуан Кала.

Впоследствие двамата бяха разтървани от съотборниците им. Напрежението беше овладяно, но Диакаби влезе в обяснения към съдията, а малко по-късно играчите на "Валенсия" напуснаха терена в знак на протест.

Около 20 минути по-късно мачът беше подновен при резултат 1:1. Футболистите на "Валенсия" се върнаха на терена, но без Диакаби, който беше заменен.

След края на срещата от "Валенсия" обявиха, че Диакаби е получил обида на расова основа. "Предлагаме пълната си подкрепа за Муктар Диакаби. Отборът се събра и реши да продължи мача, за да се бори за честта на клуба, но осъжда всички прояви на расизъм".

Гол в края помогна на "Кадис" да стигне до победа с 2:1.