"Реал" удържа атаките на "Ливърпул" и е на полуфинал

Реал" (Мадрид) е полуфиналист в Шампионската лига, след като успя да отстрани "Ливърпул". Реваншът между двата тима на стадион "Анфийлд" завърши 0:0, а успехът 3:1 от първата среща се оказа достатъчен на белите да продължат към фазата на най-добрите четири.

Тимът на Зинедин Зидан продължава да мечтае за 14-а купа в надпреварата. Също така "Реал" е обратно на полуфинал, след като в предишните два сезона отпадаше в осминафиналната фаза.

Сблъсъкът на "Анфийлд" мина под диктовката на домакините, които дадоха всичко от себе си да наваксат пасива си, но срещнаха добре организирана защита. "Реал" успя да укроти първоначалния натиск на мърсисайдци, а след това игра без да поема необмислени рискове.

В полуфиналите "Реал" ще срещне "Челси".

"Ливърпул" отпада и остава без шансове за трофей през сезона.

От първата минута "Ливърпул" подходи много агресивно, поставяйки мадридчани под напрежение. Още в третата минута се наложи Тибо Куртоа да прави спасяване след удар на Мохамед Салах. Белгиецът обаче се намеси с крак и предотврати сигурен гол.

В 11-ата минута Куртоа направи нова важна проява, този път след удар на Джеймс Милнър.

След първоначалния натиск "Реал" успя да изравни играта и да я изнесе в малко по-предни позиции. Последваха минути на по-голяма битка и нарушения от двете страни. В края на първата част червените отново натиснаха, създавайки нови два шанса.

Салах стреля над гредата, а Вайнаулдум също не успя да намери целта. От своя страна "Реал" нямаше толкова чисти положения.

Второто полувреме започна с нов отличен шанс за мърсисайдци. Куртоа обаче отново се прояви, правейки спасяване срещу Роберто Фирмино.

Английският тим направи всичко по силите си да притисне "Реал", но с напредване на времето за гостите се откриваха повече пространства. Няколко пъти Винисиус Жуниор и Карим Бензема обаче не успяха с последното подаване.

В края на срещата "Ливърпул" вече нямаше и много свежест в атака, за да постави гостите под напрежение и до гол не се стигна.

Коментари (27)
  1. 1 Профил на Smoke
    Smoke
    Рейтинг: 1126 Неутрално

Само в спорта ритнитопка има такова нещо - да си загуби човек 2 часа време и да не види нищо. Затова американците не могат да го разберат този спорт. И с право.

2. 2 Профил на plamenss
    plamenss
    Рейтинг: 811 Неутрално

Нищо де, колко са трийсетина гдини. Сега сериозно - Лив. заслужаваха поне да победят, просто късмета не беше на тяхна страна тази вечер.

3. 3 Профил на hamiltonf
    Рейтинг: 4543 Весело

След допуснатият гол, Ман Сити бяха просто неудържими, смазващи, а Кевин Де Бройне бе невероятен!
    Колкото до "Ливърпул", явно ще продължат да чакат завръщането на феновете си...

Старши подофицер Сава Геров, Първа пехотна софийска дивизия, герой, за когото се знае твърде малко... Вечна му памет!

До коментар [#1] от "Smoke":

Да беше си пуснал другият мач, Гуардиола ги преби.

6. До коментар [#3] от "hamiltonf":

За Барца нещо да кажеш?

7. 7 Профил на spring_va
    spring_va
    Рейтинг: 772 Неутрално

Ние пък щото можем да им разберем бейзбола, голфа и конните надбягвания. Жалка история.

8. 8 Профил на stenlyaka
    stenlyaka
    Рейтинг: 1712 Неутрално

—цитат от коментар 1 на Smoke

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
    Те разбират един друг ''спорт'' - бейзбол .
    Гледаш 15 -20 часа на почивки нещо като нищо - някакви ( половината дебелогъзи ) пичове по наполеонки плюят и размахват бухалки ....и няма край .

9. 9 Профил на SSS
    SSS
    Рейтинг: 906 Неутрално

До коментар [#4] от "Тошо Кучев":

Добре де, не мога да разбера кокво толкова се е случило. Ливърпуул спечели ШЛ миналата година и за каква поредна калъфка иде реч?
    На мен и Реал не ми се гледат отново на финал, ама...Не знам дали Челси е някаква преграда за тях, но предпочитам тях да ги видя на финал.
    Ливърпуул трябва да смени поне 2-4 футболисти, според мен. Пасовете на Фирминьо в 80 % от случаите бяха грешни, Салах имаше невероятна възможност в началото и пропускът му е непростим. В такива мачове няма много шансове и ако ги изтърваваш по такъв начин..Няма кой да връзва играта и отпадането е закономерно.
    Ман сити очаквам да са израстнали и да играят финал, макар че ги чака много труден мач с ПСЖ..Иска ми се да има нов носител на купата, но да видим.

10. 10 Профил на hamiltonf

До коментар [#6] от "Wornoxmaniak подложен на патетична реторика демагогия пропаганда":

Във форма сте, макар че, изкарахте късмет, и бая потреперихте...

11. 11 Профил на selqnin
    Рейтинг: 2156 Неутрално

"Ливърпул" игра много по-добре от първият мач, създаде 5-6 чисти положения, но не се получи и Куртоа спаси всичко!

Рейтинг: 1601 Неутрално

Нещата започват да клонят пак към "Ол-инглиш-файнъл".
    В единия от полуфиналите арабските собственици ще си "мерят инвестициите" (извън сарказма и ПСЖ, и Сити са много силни и всеки от тях ще полудее да отпадне на крачка от върха).
    В другия полуфинал Челси спокойно ще врътне балетистите.
    И - ето 2019 г. отново: домашен английски финал.

Рейтинг: 828 Неутрално

Както вчера казах, не подценявайте "Реал" на Зизу. Влизат в оптимална форма за краят на сезона и в Примиера, и в ШЛига. Хала Мадрид!

16. 16 Профил на riy15648635
    riy15648635
    Рейтинг: 665 Неутрално

До коментар [#4] от "Тошо Кучев":Добре де, не мога да разбера кокво толкова се е случило. Ливърпуул спечели ШЛ миналата година и за каква поредна калъфка иде реч?На мен и Реал не ми се гледат отново на финал, ама...Не знам дали Челси е някаква преграда за тях, но предпочитам тях да ги видя на финал.Ливърпуул трябва да смени поне 2-4 футболисти, според мен. Пасовете на Фирминьо в 80 % от случаите бяха грешни, Салах имаше невероятна възможност в началото и пропускът му е непростим. В такива мачове няма много шансове и ако ги изтърваваш по такъв начин..Няма кой да връзва играта и отпадането е закономерно.Ман сити очаквам да са израстнали и да играят финал, макар че ги чака много труден мач с ПСЖ..Иска ми се да има нов носител на купата, но да видим.
    —цитат от коментар 9 на SSS

Не му обръщай внимание на Кучев. Едно време един циганин с открадната фанелка на Ливърпул го уважил отзад докато нашия се търкалял в канавката пред кръчмата и оттогава нашия пише дивотии под всяка статия на Ливърпул. Болната му тема е калъфа щото циганина , разбира се бил без калъф.

17. 17 Профил на riy15648635
    riy15648635

—цитат от коментар 12 на pet_fire

Това не е вярно. Точно в двете години преди да станат шампиони играеха геген преса и вкарваха много. Проблема беше че свършваха батериите около 80 тата минута и пускаха много голове в края на мача. Клоп разбра че при свръхнатоварения английски сезон такава тактика е обречена и възприе тактиката на Алегри от Ювентус , която им донесе 7 -8 поредни титли в Италия /никакви рискове в защита, дълги разигравания в центъра на терена с цел да се изтощи съперника и клинично оползотворяване на сравнително малкото създадени голови възможности, затова и повечето им победи през последните 2 години бяха с по един гол разлика , много често отбелязан в последните 10 минути /. Тая година обаче машинката се разбута от многото контузии пък и повечето отбори разбраха че ако върнеш целия отбор в защита и не се напъваш да се надиграваш с тях машинката не работи и се възползваха от това.

18. 18 Профил на riy15648635
    riy15648635

Не знам кой мач е гледал Кичуков. Реал контролираха мача изцяло/ с изключение на първите десет минути/. Тва от фен на Ливърпул. Големите проблеми на Ливърпул тая година дойдоха най-вече от контузията на Джордан Хендерсън. Изчезна хъса в играта и организацията в средата на терена вече не е на предишното ниво. Тоя сезон е ясен , дано барем се преборят да влязат в четворката , че ще загубим парите от ШЛ , което ще се отрази допълнително на отбора.

19. 19 Профил на riy15648635
    riy15648635

20. 20 Профил на stenlyaka
    stenlyaka

ШЛ ,особено във фазата на елиминациите, рядко е атрактивна за неитралните фенове .В 8 от 10 случая продължава пестеливият ,контраатакуващ отбор в дадения мач.И тази година също - Байерн играха (особено първия мач) страхотен футбол ,а отпаднха. Реал се защитаваха сумарно 3/4 в двата мача - продължиха .Само Сити продължих с явно и неуспиримо надиграване ! И така чакаме финала ,в който вероятно ще видим още от същото .......искам Сити и Челси на финал защото не се пестят !

21. 21 Профил на selqnin
    Рейтинг: 2156 Любопитно

До коментар [#18] от "riy15648635":

Кое, какво точно "контролираха" балерините, като на практика целият мач / с изключение на 3 контра атаки/ се игра ПРЕД ТЯХНАТА ВРАТА, та се наложи вратаря им да ги спасява 5-6 пъти???

22. 22 Профил на olimpipanov
    olimpipanov
    Рейтинг: 1063 Неутрално

Отборът на Пуул е обезверен, дали заради липсата на публика, контузията на Ван Дайк и другите водещи играчи или нещо другио, но играят дотса неуверено. Отделно направиха доста пропуски, а и Куртоа е доста класен вратар.

На мен ми писна сакатико на финал, но Зизу може да ги надъхва и реди, като нищо може да минат през ФК Чукотка.

Другият полуфина се очертава доста интересен и непредсказуем.

23. 23 Профил на smarty_v
    smarty_v
    Рейтинг: 571 Неутрално

всички проблеми тази година, Ливърпул отново щяха да се борят за титла и купи, ако просто имаха нападател във форма. Няма как да стане, като Салах се опитва да счупи краката на вратарите от близко разстояние. Не става на такова ниво, когато ти трябват 7-8 чисти положения, на гол.

Рейтинг: 1791 Неутрално

По-добре "мьрсисайдци" да се сьсредоточат вьрху вьтрешното пьрвенство, отколкото да гледат турнир който го печелят на 15 години ведньж да речем.