"Арсенал" и "Юнайтед" продължиха към полуфиналите в Лига Европа

Фаворитите в Лига Европа "Манчестър юнайтед" и "Арсенал" се класираха за полуфиналната фаза в турнира с очаквани победи в четвъртфиналите-реванши. "Артилеристите", които преди седмица стъпиха накриво, този път не допуснаха изненада и разгромиха "Славия" (Прага) с 4:0.

Тимът на Микел Артета се развихри при гостуването си в Прага и с общ резултат 5:1 продължава напред.

Александър Лаказет вкара два гола (21 и 77 минута), а по веднъж се разписаха Никола Пепе в 18-ата и Букайо Сака в 24-ата минута.

По същото време "Манчестър юнайтед" вкара два гола на "Гранада" и постигна втора победа срещу испанците - 2:0 на "Олд трафорд". Единсон Кавани откри в шестата минута с хубав изстрел от въздуха. В края на мача защитникът на "Гранада" Хесус Вайехо си вкара автогол.

Полуфиналните мачове са на 29 април и 6 май. В тях "Арсенал" среща "Виляреал", който отстрани "Динамо" (Загреб) след втора победа, "Юнайтед" ще играе с "Рома.

Римските "вълци" завършиха 1:1 с "Аякс" на "Олимпико", но продължават напред заради победата си с 2:1 в Амстердам.