С леки голове "Манчестър сити" взе голяма преднина срещу ПСЖ

Манчестър сити" направи много голяма крачка към финала в Шампионската лига след победа с 2:1 срещу ПСЖ като гост.

Парижани играха силно и водеха до 64-ата минута. Тогава всичко за тях се обърна след леко допуснат гол след удар на Кевин де Бройне. Малко след това Рияд Марез даде преднина на "гражданите".

Положението на домакините се усложни допълнително в 77-ата минута, когато Идриса Гай получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Илкай Гюндоган.

ПСЖ започна добре двубоя и беше във водещата роля. В 13-ата минута Едерсон спаси удар на Неймар. Две по-късно след ъглов удар Маркиньос с глава даде преднина на парижани.

Домакините продължиха да играят бързо и да атакуват, но не можаха да стигнат до нов гол. В 56-ата минута Килиан Мбапе излъга защитник в наказателното поле и пусна остро подаване, но Марко Верати не успя да стигне до топката, за да я засече. Това се оказа и последното добро голово положение за ПСЖ.

В 64-ата минута "Манчестър сити" изравни, след като след удар на Де Бройне от далеч топката мина през няколко футболисти и влезе във вратата на Кейлор Навас. Седем по-късно Марез стреля от фаул през пропукалата се стена на съперника и направи резултата 2:1.

Развоят на мача изнерви част от футболистите на ПСЖ и се стигна до по-остри влизания. При едно от тях Гай влезе грубо срещу Гюндоган и беше изгонен. Въпреки това парижани опитаха да притиснат съперника си в последните минути, но без успех.

В другия полуфинал "Реал" (Мадрид) и "Челси" завършиха 1:1.

Рейтинг: 336 Неутрално

Отбора без нападатели победи този с най- добрите в света.Гуардиоловска работа.

4. 4 Профил на nema_labavo
    nema_labavo
    Рейтинг: 1924 Неутрално

Решаващ бе изравнителния гол. Навас до последно не знаеше какво да очаква и как да реагира. А втория гол е евах ти и стената. Успех на гражданите, предпочитам тях пред франсетата.

5. 5 Профил на magelan
    magelan
    Рейтинг: 1005 Неутрално

Сито е най-добрият европейски отбор от доста време. Имам предвид най-постоянно играещ на най-високо ниво. Поради формулата на излъчане на най-добрият отбор в Европа се случи няколко пъти в послените години да бъдат спряни с много усилия и късмет . Тази година май честта да ги спре ще има или Реал или челси. Между другото преди няколко дни челси ги би за ФА къп и стоеше доста добре. А ПСЖ няма никакъв шанс- отбор който играе срещу Сити не може да си позволи лукса да има играчи , колкото и гениални да са те които да НЕ се ангажират в играта без топка и да "работят" в дефанзивне план. Неймат и Мбапе са точно това. е, с 8 срещу 10 могат да забравят да видят топката у себе си. Головете са въпрос на време

Начи головете били леки.
    Предполагам, че Къртунов щеше да ги спаси...

8. 8 Профил на lynyrds
    lynyrds

Почетино е най-зле.Ако отпаднат става " бедничкия вечно втори"
    И да обясни тоя Мбапе Мпеле как точно Сити го извадиха от игра ,до степен почти да не пипне топката.

9. 9 Профил на hamiltonf
    Рейтинг: 3932 Неутрално

Какъв бе този мега неадекватен коментатор, който до 68 минута не спря да нарежда Ман., и да се прехласва по ПСЖ, и след това, при обрата въздъхна глуповато, "а сега как да го анализирам този мач"?! Дърводелец, абсолютен!

Старши подофицер Сава Геров, Първа пехотна софийска дивизия, герой, за когото се знае твърде малко... Вечна му памет!
  10. 10 Профил на olimpipanov
    olimpipanov
    Рейтинг: 815 Неутрално

чаршафите играха по-добре от шити, но си изпуснаха положенияата. Личи си че са отбоор на Почетино, а головете наистина са си мало вратарски, Навас не е лош портиере, но понякога допуска леки голове.

11. 11 Профил на nema_labavo
    nema_labavo

Гуардиола е причината според мен. Няма футболист, който да си показва техническите умения и да "меша" по 10 противника, Веднага се освобождават от топката, и обикновенно е напред. Няма общо с тики-така. А и ротацията в момента работи безотказно. Есента не беше така.

12. 12 Профил на magelan
    magelan

До коментар [#8] от "lynyrds":
    Не е необходимо да си голям специалист за да се досетиш че един нападател е ефективен и може да покаже какво може когато съотборниците му дават често топката. Е да де ама те самите рядко я имаха..Как да дадат нещо дето го нямат..

13. 13 Профил на magelan
    magelan

До коментар [#11] от "nema_labavo":Никога в тактиката на Пеп не е присъствала идеята един негов играч да "меша" по 10 играча. Той винаги е залагал на колективното начало. Нека обаче да сме прецизни-колкетивно начало съставено от колектив на най-качественото което може да се купи . И най-важното -с много алтернативи така че никога да не си зависим от прищевките и формата на един. Знаещ с нелимитиран бюжет- това е Сити на Пеп

14. 14 Профил на
    Рейтинг: 380 Неутрално

Арабският ПСЖ с играчите си от четирите краища на света е мн антипатичен. Ако беше напитка, щеше да е 4 литра кола за 39 стотинки.

15. 15 Профил на nema_labavo
    nema_labavo

Безспорно. И тук е ролята на Гуардиола. Той няма да купи Неймар, въпреки че може. Ще купи този, който ще му върши работа. Колкото и да струва. Спомням си за Челси първата година с Абрамович. Тренер Раниери и купиха звезди на кило, щото могат. И нищо. Моу след това каза, че иска Дрогба, каквото и колкото да струва. И Дрогба се отплати.

Рейтинг: 704 Неутрално

Победителите не ги съдят, но преди грешката на Навас за изравнителният гол, мача беше много по-близо до 2:0, отколкото до 1:1. Някой по-горе пита защо коментатора хвалил ПСЖ до 60-тата мин. Ами защото до този момент имаха 2 пъти повече положения от Сити. Гостите от Манчестър правят уникален сезон, но първото полувреме бяха неузнаваеми и като нищо можеха да изостават по-сериозно. Длъжник за домакините остана Мбапе, но ми се стори, че има физически проблеми. Изглеждаше сякаш са го вдигнали след контузия, но не е в достатъчно добра кондиция за подобен мач.

Реванша ще е интересен, независимо от резултата тази вечер. Сити не разиграваха лошо, но не създадоха кой знае какво, а головете дойдоха след недопустими грешки от ПСЖ - вратаря не прецени траекторията на центрирана топка и при втория стената се размести. При всички положения щом Манчестър Юнайтед и Челси могат да бият Манчестър Сити, ПСЖ също имат достатъчно качество, за да го направят. Според мен, обаче, си изтърваха шанса, след като изненадаха съперника си в първия мач. На реванша Сити няма да допусне толкова слабости и ще е почти непосилно да бъдат преодолени.

п.п. За пореден път футболистите на ПСЖ показват слаби нерви и лабилна психика. Същото е и в дербитата във вътрешния шампионат. Тази вечер играта им се получаваше, успяваха да наложат своята стратегия над изключително сериозен отбор и рухнаха само за миг. Колкото и лесен гол да са ти вкарали, стягаш се и продължаваш. Нямаш право да губиш концентрация и да подаряваш победата на съперника си, особено когато играеш на такова ниво.

До коментар [#10] от "olimpipanov":

Да... Понеже Шити не са чаршафи. Собствениците им са арийци...

We are just a war away from Amerikhastan/ When God versus God;the undoing of man
  21. 21 Профил на stenlyaka
    stenlyaka
    Рейтинг: 2223 Неутрално

На почивката си писах с един приятел , че ще почна да гледам само кърлинг , ако Пеп вземе мача без нападател !
    ...и второто полувреме ПСЖ се биха почти сами .Предполагам Пеп не е пуснал Жезус или Агуеро в интерес на насищането на зоната около Д-то , но по този начин нямаше човек в наказателното а на стрелкова позиция( ситуацията на Фоудън ) се оказваше халф .
    Размишлявайки как по дяволите ще влезе гол , си мислех че е възможно само от фаул .