С настроение ЦСКА приземи шампиона "Лудогорец"

© LAP.BG

С ефективна игра в атака и наказвайки много груби грешки на съперника си ЦСКА успя да победи "Лудогорец" с 4:1 в дербито от 29-ия кръг на Първа лига. Червените се наложиха над 10-кратния шампион с попадения на Юрген Матей в 4-ата, Бисмарк Чарлс в 54-ата, Мено Кох в 62-ата минута и Жорди Кайседо в добавеното време от дузпа.

За "Лудогорец" се разписа Сисиньо в 60-ата минута, но шампионите изиграха слаб мач, особено в защита. За 90 минути тимът на Валдас Дамбраускас отправи само един точен удар.

С трите точки ЦСКА събира 56 и заема третото място в таблицата. Със същия актив е и втория "Локомотив" (Пловдив). В следващия кръг червените гостуват именно на черно-белите.

Загубата е втора поредна за "Лудогорец", след като преди дни тимът отстъпи и срещу "Локомотив". От своя страна ЦСКА остава без загуба на свой терен през този сезон.

Още в четвъртата минута червените откриха, когато Матей отскочи отлично на близката греда след центриране от корнер и не остави шансове на вратаря на "Лудогорец" Кристиан Кахлина.

До края на първата част "Лудогорец" така и не затрудни вратата на червените. Шампионите отправиха три удара, но нито един от тях не беше точен. За сметка на това червените имаха пет изстрела, от които три точни.

© LAP.BG

След почивката заваля и пороен дъжд, който направи условията за игра по-трудни. Играта стана много по-динамична, но изстрелите от далечна дистанция започнаха да затрудняват повече вратарите.

В 54-ата минута червените удвоиха аванса си, наказвайки много груба грешка в защитата на шампионите. Греъм Кери отигра топката с едно и намери Чарлс в наказателното поле, а централният нападател се разписа без проблем пред погледа на Кахлина - 2:0.

След този момент играта стана още по-динамична, а "Лудогорец" бързо успя да върне един гол.

Час след началото на двубоя Кирил Десподов намери Сисиньо на скорост, а бразилецът излъга вратаря на ЦСКА, след което вкара с левия крак.

Много бързо обаче ЦСКА възстанови аванс от два гола. При центриране от фаул Мено Кох се оказа непокрит пред вратарското поле и с глава порази вратата на шампионите.

В заключителните минути действията на терена се изнервиха. Публиката на ЦСКА многократно замеряше Десподов с предмети, а играчите също подходиха агресивно. В добавеното време шампионите останаха и с човек по-малко заради два жълти картона на Мавис Чибота.

Крайният резултат оформи резервата Кайседо в седмата минута на добавеното време. Нападателят вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.