"Атлетико" (Мадрид) се протегна към титлата с победа в свой стил

Атлетико" (Мадрид) направи нова важна стъпка към спечелване на испанското първенство. Воденият от Диего Симеоне отбор се наложи с 2:1 срещу "Реал сосиедад".

С успеха "Атлетико" събра 80 точки и два кръга преди края води с четири пред "Барселона", с пет пред "Реал" (Мадрид) (който тази вечер гостува на "Гранада") и с шест пред "Севиля".

Победата за "дюшекчиите" дойде със затруднения, макар отборът да поведе с два гола още в средата на първото полувреме. Яник Караско даде преднина в 16-ата минута, а в 28-ата Анхел Кореа удвои.

След това "Реал сосиедад" притесни домакините. След почивката баските владееха много повече топката и нападаха, като отправиха десет удара. Многото опити доведоха до резултат в 83-ата минута, когато Игор Субелида намали. "Атлетико" задържа преднината си и постигна целта си.

"Знаехме, че трябва да спечелим срещу съперник, който се справя много добре като гост. Направихме много силно първо полувреме, а и второто, но при този толкова оспорван край на сезона... Техният гол ни притесни несправедливо в последните минути", каза Симеоне.

В неделя "Атлетико" приема "Осасуна".

Коментари (19)
  1. 1 Профил на Араламбене му е майката
    Араламбене му е майката
    Рейтинг: 982 Неутрално

Накрая шампион ще стане Севиля! Залагам 50 стотинки.

2. 2 Профил на Умнокрасив гербераст от Позитано
    Умнокрасив гербераст от Позитано
    Рейтинг: 1149 Неутрално

Въпреки някои колебания през сезона, които са си съвсем в реда на нещата, Атлетико беше най-стябилен и постоянен в изявите си, и най-вероятно ще стане шампион на Испания в събота, когато приема Осасуна. Реал Мадрид бе твърде колеблив и не убеди, че заслужава да бъде шампион. Барселона спечели една единствена точка от четири мача срещу Атлетико и Реал, резултат който говори достатъчно за представянето на отбора. Макар и не особено приятен за гледане Атлетико заслужава титлата най-много.

3. 3 Профил на ЗаНиЗа
    ЗаНиЗа
    Рейтинг: 3236 Неутрално

Чоло заслужава овациите, не само заради слабите грандове, а заради последователното изграждане на стил, достоен за шампиони.

Направи съд от глината, празнината вътре в него го прави полезен.
  4. 4 Профил на selqnin
    Рейтинг: 1791 Неутрално

Чоло и португалеца са убийци на футбола!!!
    Бутане, блъскане, дърпане, дърпане, щипане, един гол и мача свършва!
    Футбола на техните отбори определено е неприятен за гледане!

5. 5 Профил на hamiltonf
    Рейтинг: 4452 Весело

До коментар [#4] от "selqnin":

Така е, но отборът с атрактивен и нападателен стил, с най-много отбелязани голове, този на "Барса", се оказа и отборът с най-разрошена защита...

Старши подофицер Сава Геров, Първа пехотна софийска дивизия, герой, за когото се знае твърде малко... Вечна му памет!
  6. 6 Профил на spring_va
    spring_va
    Рейтинг: 768 Неутрално

До коментар [#5] от "hamiltonf":

Лудогорец и Барселона имат може би най-потресаващите защити в цяла Европа. Колкото и голове да са инкасирали до момента, дори отборите на Ейбар и Етър имат по-организирани защити. Пике, Ленгле, Юмтити и Серхи Роберто са по-бавни и тромави от разленен тролейбус произведен в Унгария.

До коментар [#6] от "spring_va":

Защо забравяш Бускетс?! На мача с Леванте колко топки минаха покрай него без дори да може да ги види... Ако не е бил добре след контузията, защо Куман въобще го пуска.

9. 9 Профил на hamiltonf
    Рейтинг: 4452 Неутрално

Толкова ли е трудно, да обърнат поглед към бившия им наставник какво направи в "МанСити" - не спря, докато не направи защитата една от най-добрите във футболният свят. Иначе, всичко се обезмисля.

10. 10 Профил на bloodinside
    bloodinside
    Рейтинг: 242 Неутрално

Не си съвсем прав, гледал ли си последните мачове на АТМ? Особено първото полувреме вчера играеха хубав за гледане, тотален футбол. Дано още срещу Осасуна станат кампеонес, ще е напълно заслужено.

11. 11 Профил на selqnin

До коментар [#10] от "bloodinside":

Най-вероятно ще станат "кампеонес", но за мен това не променя факта, че отбора играе футбол, който аз не харесвам!
    Не харесвам отбори, за които резултата е ВСИЧКО и НА ВСЯКА ЦЕНА!!!
    Това убива футбола!

12. 12 Профил на ЗаНиЗа
    ЗаНиЗа

До коментар [#3] от "ЗаНиЗа":Е точно от този стил няма нужда. Отборът има възможност да играе много по нападателно и атрактивно, но точно този стил на Чоло го спъва. Изкъртиха Реал за 30 минути и Чоло ги прибра да "затвори играта". Резултатът - равенство, което можеше да му струва титлата. Със Сосиедад същата работа. Чоло имаше късмета, че и Реал, и Барселона излязоха от форма в най-решителния момент от първенството. Ако миналата година Ла Лига беше състезание на два куци коня, тази година май е състезание на издръжливост и постояннство. В крайна сметка умишленото отпадане от Купата на Краля беше успешен ход.
    —цитат от коментар 7 на sasoss

Да де, но в такъв маратон, след толкова опити, без да се фръцка, че е с велики играчи и най-вече с такова надъхване, събуждайки и най-заспалите. Заслужава си титлата, тя се помни, красивата игра не трае дълго, няма такива гениални футболисти да са постоянно на нивото и. Чоло е характер, който увлича, особено в днешния разтропан отвсякъде свят. Меси е идол, но прави ли го постоянно победител, Зидан е велик, но ще е аут утре, Куман, освен мъдро мълчание какво промени!? "Атлетико" са заслужено първи, ако сами не се издънят, но затова е треньора, и най-много го заслужава.

13. 13 Профил на Dimitar Kunev
    Dimitar Kunev
    Рейтинг: 893 Неутрално

Дано да е шампион Атлетико! Парите убиха футбола, насладата, екстаза.

14. 14 Профил на hamiltonf

До коментар [#12] от "ЗаНиЗа":

Връщаме се към едни години, когато Стоичков играеше в Испания, и когато няколко титли се решиха в последния кръг, в последните минути, отбора който беше почти сигурен шампион накрая губеше титлата. За Атлетико Мадрид последният мач, естествено и предпоследният, ще са буквално изцеждащи психически, и много вероятно - с неочакван края.

15. 15 Профил на Иво
    Иво
    Рейтинг: 4198 Любопитно

Надявам се АМ да удържат преднината си в Ла Лига следващите два кръга още повече, че противниковите отбори в тези два мача не са сред силните в първенството. За мен те най-много заслужават тази година да станат шампиони в Испания.

"Каква е ползата за човека, ако придобие цял свят, a повреди на душата си? "Евангелие на Марко, Глава 8:36
  16. 16 Профил на Gunners
    Рейтинг: 2069 Неутрално

Единствено Шампионската лига им се изпльзва, но да речем ако тази година вдигнат Ла Лига а Манчестьр Сити купата с големите уши, то идната пролет на 2022 е ред на Атлетико или е крайно време на този слаеен испански отбор да спечели този трофей.

17. 17 Профил на Capo
    Capo
    Рейтинг: 335 Неутрално

До коментар [#13] от "Dimitar Kunev":

Футболът откак се помня все нещо го убива. И продължава да става все по-популярен и да налива рекордни печалби почти всяка година в касичките на собственици и прочие. Чак за Суперлига се полакомиха вече. Не е зле за зомби, умирало толкова пъти.

В момента всичко на топ ниво е върховна физическа подготовка, преса и натиск през целия мач. И да имаш пари да събереш футболистите, които да го могат. Помня през 90-те да пресираш 20 минути се считаше за постижение, а футболистите видимо отпадаха физически. Това сега го няма.

Атлетико няма финансовите въможности на Реал или Барса, така че щом трябва с неатрактивен футбол да печелят, значи така е редно да го правят.

18. 18 Профил на SS
    Рейтинг: 3336 Весело

Трябваше Моу да се върне в Ла Лига !

Те тогава щяха със Симеоне да си мерят автобусите ...

19. 19 Профил на betona
    Рейтинг: 1150 Неутрално

еми атрактивин отбор е. изнася свежа игра, забавно е за запалянкуто. следа ги ридовно. но имат и некуи слабусти. инак уснователно ше земат купата. оспехи занапреде.