"Ювентус" ще играе в Шампионската лига след грешна стъпка на "Наполи"

Ювентус" се класира за Шампионската лига, след като в последния възможен момент влезе в Топ 4 в Серия А. "Бианконерите" разгромиха "Болоня" с 4:1 в последния си мач за сезона, за да изпреварят "Наполи", който допусна грешна стъпка.

Без Кристиано Роналдо, който остана на пейката, "Ювентус" нямаше никакви проблеми на "Ренато дал'Ара" и вкара три гола до почивката. Федерико Киеза откри в шестата минута, Алваро Мората вкара с глава в 29-ата, а Адриен Рабио се разписа в 45-ата.

През втората част Пауло Дибала вкара още веднъж, а почетният гол за "Болоня" отбеляза Рикардо Орсолини пет минути преди края.

За "Болоня" 32 минути на терена записа българският национал Валентин Антов, който влезе от пейката.

По същото време "Наполи" завърши 1:1 с "Верона" на своя стадион в Неапол и загуби четвъртата позиция от "Ювентус". В друг мач "Милан" победи "Аталанта" като гост с 2:0 и го изпревари за втората позиция в крайното класиране.