Пиронкова започна с победа и обрат в квалификациите за "Ролан Гарос"

Цветана Пиронкова премина първия кръг в квалификациите за "Ролан Гарос" след много трудна победа. Българката трябваше да прави обрат срещу представителката на САЩ Каролин Долхайд - 6:7 (7), 6:2, 6:4 и продължава напред след 2.18 часа игра.

Пиронкова е десета поставена в пресявките и се надява да играе в основната схема за втора поредна. През 2020 г. тя стигна до третия кръг. Най-доброто ѝ класиране в Париж е четвъртфинал от 2016 г.

Срещу 22-годишната Долхайд Пиронкова допусна три двойни грешки и имаше проблеми в подаването, като вкара само 59% първи сервис.

Въпреки спечеления първи гейм липсата на опит у американката оказа влияние. В третия сет Долхайд навакса пасив от 0:3, за да поведе с 4:3, но след това Пиронкова взе три поредни гейма.

Следващата съперничка на Пиронкова е Сузан Бандеки от Швейцария - №219 в света.

В друг мач, игран по-рано Виктория Томова също постигна победа, като надви Наталия Вихлянцева с 6:3, 6:4. Томова е поставена под номер 16 в схемата на пресявките.