Волейболните национали откриха Лигата на нациите със загуба

Цветан Соколов стана най-резултатен в българския отбор с 19 точки в атака

© fivb.org

Българският национален отбор по волейбол започна със загуба участието си в Лигата на нациите. Воденият от Силвано Пранди състав отстъпи с 0:3 (25:27, 21:25, 23:25) срещу Франция.

Това беше двубоят на откриването на турнира, който се провежда в Римини, Италия.

Този сезон България играе с подмладен състав, като извън него са двама от най-опитните - Тодор Скримов и Светослав Гоцев.

Мачът беше оспорван, като българският отбор изпусна отлична възможност да вземе първия гейм, в който водеше с 24:21. Обрат имаше и в края на третата част.

Българите започнаха добре мача и рано взеха преднина от четири точки при 6:2. Те играха уверено и държаха предимството си почти до края на гейма, като имаха и три поредни възможности за спечелването му при 24:21. Тогава обаче се получи спад и след шест точки в последните седем разигравания Франция стигна до 27:25.

Вторият гейм беше равностоен до 8:8, след което французите натрупаха голяма преднина. Те я задържаха до края и се доближиха до победата.

Двата отбора изиграха оспорван трети гейм, в който българският състав пръв успя да поведе с три точки за 17:14 и след това за 19:16. Франция отново съумя да направи обрат в заключителните разигравания. Съперникът използва първата си възможност за спечелване на мача.

В следващите два дни България ще играе с Австралия (в 16.00 ч. в събота) и с Германия (в 14.00 ч. в неделя).