След близо 30 години в управлението на "Байерн" (Мюнхен) Карл-Хайнц Румениге обяви оттеглянето си от клуба. Бившият футболист напуска поста си на изпълнителен директор шест месеца преди изтичането на договора си и от 30 юни няма да работи повече при баварците.

Румениге напуска позицията на изпълнителен директор и председател на борда на директорите. Той ще бъде заменен от Оливер Кан, който от 2019 г. е в ръководството.

"Мисля, че това е най-правилният и логичен момент. Той съвпада с края на финансовата година, а освен това бележи началото на нов етап с треньорското ръководство, което ще започне работа. Още преди две години обявих, че се насочваме към плавни промени", каза Румениге пред сайта на клуба.

Договорът му беше до края на 2021 г., в която трябваше да въведе в работата наследника си Кан.

От 1991 г. Румениге е част от ръководството на "Байерн", като заемаше позицията на вицепрезидент. От 2002 г. бившият нападател стана изпълнителен директор. Като футболист Румениге има 422 мача с 217 гола за "Байерн" в периода 1974-1984.

С баварците нападателят печели по два пъти Бундеслигата, Купата на Германия и Купата на европейските шампиони (1975 и 1976 г.).

Коментари (19)
  1. 1 Профил на Мариана Кълвачева
    Мариана Кълвачева
    Рейтинг: 2155 Неутрално

Голям футболист, гледала съм го на живо в един мач във Варна преди сто години, когато ФРГ играха контрола с нашите национали и Гибона им вкара два гола. Румениге, Калц, Шумахер на вратата, Щилике в защита, голям отбор бяха, а мачът бе на вече несъществуващият градски стадион Гагарин, опоскан от местната мафиа на ТИМ и компания, подкрепяни от Борисов и ко.
    Румениге даде всичко за Байерн, целият си живот като спортист и като шеф.

кратък
  2. 2 Профил на ТумбаЛумба
    ТумбаЛумба
    Рейтинг: 424 Неутрално

До коментар [#1] от "Мариана Кълвачева":

Много интересни детайли, които все научаваме от форуми, а не от журналисти. Пет-шест реда факти от последните дни, и тва е. Много голям наистина!

3. 3 Профил на Gunners
    Рейтинг: 1505 Неутрално

Сега КАБ ще мисли как да ги качва на европейският врьх с трофея с големите уши.

Рейтинг: 1243 Весело

Oа го земеме у Левски, нали сега чe имаме около 150 милиона евро за харчлък... 😊

6. 6 Профил на Мариана Кълвачева

15.02.1984 2:3 ФРГ Д Варна
    Два дни преди мача падна такава поледица, че по терена не можеха да ходят с футболни обувки. Тогава на германците им докараха със самолета специално от Германия маратонки на Адидас, с които играха мача.

gigabyte

Имам някакви спомени как ЦСКА водеха на Байерн в София с 3:0 още в първото полувреме.
    Нашите се бяха отпуснали, победа!
    Камерите дадоха близък план на Румениге, беше много ядосан. Не знам какво направи, как точно нахока останалите играчи, мачът завърши 3:4 в полза на гостуващия Байерн!

master
  10. 10 Профил на Мариана Кълвачева

До коментар [#8] от "Шоршо":

Не, имам си име. Лили е достойна за уважение, като най-голямата жива българска естрадна певица. Но това е друга голяма тема.
    Ако става дума за възрастта, не съм от нейната възрастова група.
    Още внуци нямам.

кратък
  11. 11 Профил на daskal1
    daskal1
    Рейтинг: 4147 Весело

До коментар [#10] от "Мариана Кълвачева":

Рядко е жена да е така дълбоко заинтересувана във футбола, но не е изключено. Помня, в пети клас имахме съученик, който с мъка се бореше с имена и дати по история, но можеше да рецитира всички мачове на любимия си отбор с подробности за голове, минути и играчи. Феноменално. Друг подобен такъв феномен беше един колега от ГДР по време на аспирантурата, сега доста мащабен немски капиталист.
    А иначе и аз помя Румениге като нападател, но съм далеч от вашето ниво. Поздрави! :-)

12. 12 Профил на vladivlad
    vladivlad
    Рейтинг: 612 Неутрално

До коментар [#9] от "gigabyte":

Мачът завърши 4:3 за ЦСКА (Онова автентичното)

Do or do not. There is no try. Yoda
  13. 13 Профил на Turk
    Turk
    Рейтинг: 299 Неутрално

3:0 беше още в 18-тата минута.
    Аз си спомням че завърши 4:2 (може и да греша)
    После на реванша обаче Байерн биха с 4:0
    Полуфинал КЕШ. Румениге,Брайтнер,Шумахер...

Turk
  14. 14 Профил на ПРИСМЕХУЛНИК
    ПРИСМЕХУЛНИК
    Рейтинг: 38 Неутрално

Мачът завършва 4:3 за ЦСКА! В реванша, Байерн бие 4:0 или 4:1.

15. 15 Профил на Turk
    Turk

Грешка, тогава Шумахер все оче не е в Байерн...

Turk
  16. 16 Профил на von_seeckt
    von_seeckt
    Рейтинг: 691 Неутрално

Дребно човече,беше,купил някакви скъпи часовници в Дубай и го спипаха на летището заради митото.

17. 17 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 5099 Неутрално

Раздаде се за "Байерн" Румениге, като футболист и като управленец.

18. 18 Профил на BRD
    BRD
    Рейтинг: 8 Неутрално

Мачът завърши с победа на ЦСКА! Четвъртият гол за ЦСКА вкара Йончев - много хладнокръвно - излизайки сам срещу врататаря. Реванша в Мунхен загубиха...

19. 19 Профил на betona
    Рейтинг: 1298 Неутрално

тоя е голем и кажи още отгоре щото сме ги натупвали яко в сф с мноо голове!!!!!!!!!! нещо, което некои не са напраили ама се напраят на европески голями клубове ама са смех голем. в бг е имало тогаз мноо по голями спротисти. оспехи занапреде!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!