В пет гейма волейболните национали отстъпиха на Италия

© fivb.org

Мъжкият национален отбор по волейбол започна със загуба серията мачове от втората седмица в Лигата на нациите. Воденият от Силвано Пранди отбор премина през пет гейма във втори пореден двубой и отстъпи с 2:3 (19:25, 25:20, 13:25, 25:23, 12:15) от домакина Италия.

Селекционерът даде почивка на Цветан Соколов и Мартин Атанасов, които бяха заменени от Радослав Парапунов и Светослав Иванов. Голямата разлика в мача дойде от играта в защита, където италианците се представиха по-силно.

Най-резултатен в мача стана Парапунов, който отбеляза 22 точки. Аспарух Аспарухов се отчете с 19.

Победата е първа за Италия в турнира. Тимът не играе с най-добрите си волейболисти, които се подготвят за участие на олимпийските игри.

От друга страна, загубата е трета от четири мача за българите. Следващите мачове на националите са в петък от 22 ч. срещу Канада и в събота от 20.30 ч. срещу Иран.