Волейболните национали опитаха, но загубиха от Аржентина

© fivb.org

Мъжкият национален отбор по волейбол започна участието си в четвъртата седмица от Лигата на нациите със загуба срещу Аржентина. Осмото поражение от десет мача за тима дойде след 1:3 (20:25, 25:16, 18:25, 18:25).

По-рано от федерацията по волейбол съобщиха, че капитанът Цветан Соколов е с разкъсан преден зъбчат мускул. Диагоналът е в България и ще се възстановява около 20 дни, като се очаква да се включи в подготвителния лагер на националите за европейското първенство.

Срещу Аржентина възпитаниците на Силвано Пранди имаха трудности в посрещането, което усложни изграждането на атаките. За разлика от предишни мачове в турнира, българите успяха да покажат характер и да вдигнат значително нивото след слабото начало.

Това позволи на националите да изравнят геймовете. Третата част вървеше точка за точка до средата, но силният сервис помогна на аржентинците в края. В последния гейм съперникът отново се представи по-силно.

В следващите си мачове българите ще играят със Сърбия и Русия, като срещите са в сряда и четвъртък от 13 ч.