Стефка Костадинова за българските олимпийци: Не е важна бройката, а качеството

Стойчо Младенов: ЦСКА има добра основа, още не познавам играчите

Сан Марино стана най-малката държава с медал от олимпийски игри

Баждеков: "Левски" се нуждае от дългосрочен план, парите от спонсори са почти усвоени

Виж видеото
"Левски" си върна Иван Горанов с договор под наем

Виж видеото

С невероятен мач на Кевин Дюрант "Бруклин нетс" се доближи само победа от финалите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация (НБА). "Мрежите" победиха "Милуоки бъкс" със 114:108 в своята зала и поведоха с 3:2 в серията.

Дюрант реализира трипъл-дабъл, като отбеляза рекордните за играч на "Бруклин" в плейофите 49 точки. Той овладя 17 борби и добави 10 асистенции за 48 минути на паркета. Само в последната четвърт Дюрант вкара 20 точки, а общо реализира 16 от 23 опита за стрелба (4 от 9 от тройката).

Според статистиката на "Бруклин" Дюрант е първият играч в историята на НБА, който реализира трипъл-дабъл в плейофите с повече от 45 точки, над 15 борби и 10 асистенции.

Звездата на "Елените" Янис Антетокумбо вкара 34 точки и взе 12 борби, но въпреки това "Милуоки" не успя да предотврати загубата.

Коментари (8)
  1. 1 Профил на pka211007469
    pka211007469
    Рейтинг: 27 Весело

Ей, много важна новина.
    Като си помисля колко народ по българско тръпнеше в очакване дали Дюран ще доближи Бруклин.

"Лъвът се готви за скок"
    или както казват братята македонци "Дзверо сака да рипа".

4. 4 Профил на jazzdevil
    jazzdevil
    Рейтинг: 1772 Неутрално

Ей това е лидер - сам самичък измъкна отбора си при все, че губеха със 17 точки в средата на 3-та четвърт. Великия Леброн в такива моменти направо се прибираше в съблекалнята (5-я мач с Финикс). 50 точки при 70% стрелба от игра в мач, в който Хардън беше 1/10 а Джо Харис 2/11 най-накрая стигнаха Д-к да му посветят първа статия тоя сезон...

5. 5 Профил на chicago514
    Рейтинг: 3593 Неутрално

Все още серията не е приключила но ако мрежите победят то голямата заслуга ще е на Дюрант.Пат Райли беше казал за Майкъл Джордън като го питаха -как може да се спре Джордън.Има два варианта-с пистолети или да го оставиш да прави каквото иска и да се надяваш на повече грешки от негова страна.В този мач Кевин игра като Майкъл въпреки,че се опитваха да му пречат.Явно не са чели Пат Райли.

6. 6 Профил на fpyyh
    fpyyh
    Рейтинг: 1689 Неутрално

Той е сигурно единственият на това ниво, който се е завърнал след скъсан ахилес, по-добър от преди това. Връщането на Хардън също помага, но Дюрант сам измъкна мача в края. Тройки, пробиви, асистенции, откраднати топки, във всичко е по-добър, не е загубил подвижност, експлозивност или повратливост.

за да разберете всичко за белодробния рак, продължавайте да пушите
  7. 7 Профил на jazzdevil
    jazzdevil

В този мач Кевин игра като Майкъл въпреки,че се опитваха да му пречат.Явно не са чели Пат Райли.
    —цитат от коментар 5 на chicago514

Джордън никога не е имал такъв мач, в който от 23 стрелби от игра да е вкарал 16 + 4 тройки от 9 опита. То за плейофите, когато те пазят отблизо цял мач се счита за добре ако не падаш под 45% от игра и 35% от 3-ката - показателите на Дюрант или Лилърд преди 2 седмици са си направо абсурдни.

8. 8 Профил на Capo
    Capo
    Рейтинг: 374 Неутрално

Милуоки сами са си виновни. Хардън играе контузен, но въпреки това не го тормозиха цял мач. Янис не го пускат да си е център. Глупави грешки цялата втора половина на мача, смешни опити за стрелба. Треньорът какви ги мисли, никой не знае.