С късен гол "Лудогорец" потегли успешно в Шампионската лига

© LAP.BG

С гол на Каули Оливейра в добавеното време "Лудогорец" победи "Шахтьор" (Солигорск) на старта на първия квалификационен кръг в Шампионската лига. Българският тим успя да вземе предимство на своя терен в Разград преди реванша след седмица в Беларус.

Двубоят не вървеше по план за тима, воден от Валдас Дамбраускас, който игра предпазливо в първите 60 минути. Въпреки това в края "Лудогорец" натисна и стигна до ценното попадение.

Двубоят беше юбилеен №100 за клуба от Разград в европейските клубни турнири. В него "Лудогорец" постигна 34-а победа, като 28 равенства и 38 поражения, а головата разлика е 144:130.

Преди началото на срещата клубът изпрати трима от най-доказаните си играчи - Козмин Моци, Владислав Стоянов и Светослав Дяков. Първите двама прекратиха кариерите си и започват работа в клуба, а дългогодишният капитан Дяков се завръща в "Пирин" (Благоевград).

Въпреки че "Шахтьор" е в разгара на първенството на Беларус, именно "Лудогорец" имаше по-чистите положения. Кирил Десподов удари греда през първата част, а Пиерос Сотириу пропусна добър шанс след почивката.

През второто полувреме съдията на срещата отмени и гол за българския шампион.

Реваншът между двата тима е след седмица в Белград. Ако "Лудогорец" отстрани "Шахтьор" ще играе с победителя от "Теута" и "Мура".