Аржентина триумфира в Копа Америка след 28-годишно чакане

След 28-годишно чакане и четири загубени финала Аржентина спечели Копа Америка. Отборът се наложи над Бразилия с 1:0 в емоционален мач, за да триумфира за пръв път в континенталната надпревара на Южна Америка от 1993 г.

Единственият гол на стадион "Маракана" в Рио Де Жанейро вкара Анхел Ди Мария в 22-ата минута.

Купата е 15-а за аржентинците, с което те се изравняват с Уругвай като най-успешен отбор в турнира. Бразилия не успя да триумфира за втори пореден път в Копа Америка, както направи през 2019 г., тогава отново като домакин.

Голямата звезда на Аржентина Лионел Меси успя да спечели първо отличие с националния отбор, за който той играе от 2005 г.

Шесткратният носител на "Златната топка" беше избран за най-полезен играч в турнира. В хода на Копа Америка Меси отбеляза четири гола и имаше решителен принос за победите на отбора си.

Финалът с Бразилия очаквано предложи голяма битка. Домакините бяха по-агресивни в началото, но не успяха да застрашат сериозно Емилиано Мартинес. Първият добър шанс се откри пред аржентинците, когато в 22-ата минута Родриго Де Паул изведе Ди Мария, а той с прехвърляш удар прати топката в мрежата.

Това беше и единственият точен удар за Аржентина през първата част. Бразилия също отправи един удар в очертанията, но срещаше големи проблеми да пробие защитата на съперника.

През второто полувреме гол на Ричарлисон в 53-ата минута беше отменен заради засада, а само минута по-късно Мартинес направи изключително спасяване срещу бразилския нападател. Силният период за Бразилия продължи с натиск и още няколко шанса.

Габриел Барбоса пропусна две изгони положения за тима си.

В края на мача Аржентина можеше да вкара и втори гол, но вратарят на Бразилия Едерсон спаси изстрел на Де Паул.

Гледайте "Кой ще управлява България" - изборното студио на "Дневник" , на живо на 11 юли от 18 часа. Където и да сте. Още информация - тук.