Късен гол лиши "Лудогорец" от победа над "Олимпиакос"

© LAP.BG

Лудогорец" и "Олимпиакос" завършиха 1:1 в първи мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Пред 10 хиляди зрители на стадион "Йоргос Карайскакис" в Пирея българският тим игра добре, направи силен мач и беше близо до победата.

Кирил Десподов изведе състава от Разград напред в 50-ата минута, когато реализира от пряк свободен удар. Три минути преди края на срещата Абиду Камара вкара за домакините.

В рамките на 90-те минути "Лудогорец" се понрави с играта си, като беше много опасен в предни позиции. Вратарят Кристиан Кахлина също направи силен мач, като в рамките на срещата се отчете с няколко важни спасявания, едно от които предотврати сигурен гол за гърците.

Реваншът между двата тима е след седмица (10 август) в Разград от 21 часа.

Резултатът не носи предимство на състава на Валдас Дамбраускас, тъй като от настоящия сезон правилото за голове на чужд терен не важи.

"Олимпиакос" имаше отчетливо предимство единствено в първите 15 минути, когато "Лудогорец" подходи предпазливо и действаше прибрано в своята половина. Само веднъж Десподов успя да се откъсне зад защитата, но беше отсъдена засада.

След 20-ата минута българският тим погледна по-смело в атака и положенията не закъсняха. Най-чистата ситуация през първата част се откри именно пред "Лудогорец", но в 34-ата минута Пиерос Сотириу изпусна сам срещу вратаря.

След почивката "Лудогорец" продължи да играе добре и в 50-ата минута падна гол. Десподов стреля технично от пряк свободен удар, 18-годишният вратар на "Олимпиакос" игра с топката, но не успя да я спре да влезе в мрежата му - 0:1.

Ранният гол позволи на "Лудогорец" да се прибере в защита и да търси шансовете си на контраатака. От своя страна съперникът разчиташе много на центрирания, които не водеха до сериозни проблеми. В 58-ата минута все пак се наложи на стража на "Лудогорец" Кахлина да прави важно спасяване.

Той извади с крак удар на Кока от около три метра.

В заключителната част от мача "Лудогорец" се прибра пред наказателното си поле. Три минути преди изтичане на редовното време домакините стигнаха до гол след голяма доза шанс. След два рикошета топката стигна до Камара и с удар в долния десен ъгъл той не даде шансове на Кахлина.

В добавеното време "Лудогорец" пропиля отличен шанс да си тръгне от Пирея с победа, когато Десподов преодоля вратаря, но не уцели вратата от около 15 метра.