Треска за медали в Токио: надеждите на България на 4 август

© LAP.BG

Петима състезатели ще представят България в 12-ия ден от олимпийските игри в Токио. В сряда боксьорката Стойка Кръстева, която вече си осигури медал, ще спори за място във финала, а Тайбе Юсеин излиза на тепиха в опит да спечели бронзово отличие в борбата.

Българското участие ще открие Станилия Стаменова. Серията й от квалификациите на 200 м кану започва в 4.33 ч., като първите две в класирането ще продължат към полуфиналите.

Програмата продължава с двама състезатели в борбата. След 5.30 Георги Вангелов ще се изправи срещу алжиреца Абделхак Хербаш в осминафиналите в категорията до 57 кг свободен стил. Около 6.00 Евелина Николова (до 57 кг) играе с Йовита Вжешин от Полша.

В 8.15 е полуфиналният мач на Кръстева в категорията до 52 кг в бокса. Българката ще срещне представителката на Япония Цурими Намики, като победителката ще направи крачка към титлата, а загубилата ще остане с бронзов медал.

Около 13.00 ч. Юсеин ще се бори за бронзовото отличие в категорията до 62 кг в борбата срещу състезателка от репешажите.