Горанова продължи с победите и ще участва на финал в каратето

Ивет Горанова стигна до финал в категория до 55 кг в карате дисциплината кумите на олимпийските игри в Токио. Българката продължи с впечатляващото си представяне, като победи Бетина Планк от Австрия с 4:3.

Горанова постигна три поредни победи в груповата фаза, която я изпратиха в полуфиналите като абсолютен фаворит.

Тя започна много добре и поведе с 3:0, но 17 секунди преди края на срещата Планк записа ипон, с който изравни. Горанова обаче записа още една и победи.

21-годишната състезателка постигна невероятен успех в олимпийския дебют на каратето. Дотук в кариерата си Горанова е бронзова медалистка от световното първенство през 2018 г., а година по-късно спечели същия медал и на европейския шампионат. През 2019 г. каратистката спечели злато и на европейските игри.