Григор Димитров записа ново ранно отпадане

Григор Димитров записа ново ранно отпадане със загуба на старта в турнира от сериите "Мастърс 1000" в Торонто. Българинът показа добра игра, но не намери противодействие срещу силния сервис на Райли Опелка.

Двубоят продължи 1.15 ч. и завърши 3:6, 4:6. Това беше първи мач между двамата, като американецът стигна до успеха с по един пробив в двата сета.

Опелка, който е 32-ри в ранглистата, спечели 84% от точките, разиграни след първото му подаване. Високият 211 см тенисист завърши мача с 12 аса срещу седем за Димитров. Българинът вкара първия си сервис в 50% от случаите и направи 16 уинъра и 15 непредизвикани грешки.

Победителят от срещата трябваше да срещне някой измежду Лойд Харис и Рафаел Надал, но носителят на 20 титли от Големия шлем се отказа заради контузия в левия крак. Неговото място в схемата като "щастлив губещ" зае испанският му сънародник Фелисиано Лопес.

Димитров влезе трудно в мача и беше пробит още в първия гейм, в който застана на линията за сервис. Впоследствие Опелка нямаше проблеми да задържи преднината си и да затвори първия сет в своя полза.

Постепенно Димитров вдигна нивото си на игра. Българинът обаче се пропука в края на втория сет, когато Опелка поведе с 5:4. Димитров имаше възможност да изравни резултата, но не успя да се възползва от единствената си точка за пробив.

В последните си девет мача българинът има две победи и седем загуби. Следващата седмица му предстои участие на мастърса в Синсинати.