Бензема поведе "Реал" (Мадрид) към успешно начало в Ла Лига

С два гола на Карим Бензема "Реал" (Мадрид) победи "Алавес" с 4:1 като гост в първия кръг на Ла Лига. Белите не стигнаха лесно до трите точки като всички попадения паднаха след почивката. Срещата беше повторен дебют за наставника на тима Карло Анчелоти, който се завърна в Мадрид през лятото.

Бензема отбеляза попаденията си в 48-ата и 62-ата минута, за да успокои "Реал" след колеблива първа част. Между головете на французина се разписа и Начо в 56-ата минута.

В 65-ата минута Хоселу намали от дузпа, но в добавеното време на двубоя Винисиус Жуниор оформи крайния резултат.

В деня на мача "Реал" трябваше да опровергава информация, че се готви да напусне Ла Лига. Каталунският вестник "Мундо Депортиво" съобщи, че президентът на клуба Флорентино Перес проучва варианти да премести отбора в английската Висша или италианското първенство.

"Реал" (Мадрид) държи да изясни, че това е напълно невярно, както и абсурдно и невъзможно", излязоха с позиция от клуба.