Това е съдържание, създадено от маркетинг студио Storio по задание на партньор на "Икономедиа".

"Манчестър юнайтед" достигна до първия си финал за сезона

"Лудогорец" завърши подготовката си с равенство срещу украинския шампион

Световният шампион в щангите Карлос Насар получи 7-месечна присъда

Виж видеото
Станимир Стоилов: Стоим във футболна мизерия, до април ще играем в блата

Виж видеото

За девети път в историята си "Байерн" (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия, след като победи "Борусия" (Дортмунд) с 3:1 на "Сигнал Идуна парк". Баварците взеха отличието за втора поредна година и за пети път в последните шест години.

Двубоят беше зрелищен, с много положения пред двете врати и красиви изпълнения. Звездата на баварците Роберт Левандовски се разписа два пъти - в 41-ата и 74-ата минута. Един гол добави и Томас Мюлер, който беше точен в 50-ата минута, когато именно Левандовски му подаде.

За жълто-черните голът вкара капитанът Марко Ройс в 64-ата минута. Попадението падна в много силен период за "Борусия", когато съставът беше притиснал баварците.

Това е първа купа за "Байерн" при новия треньор Юлиан Нагелсман.