"Лудогорец" натрупа увереност с разгром срещу "Локомотив" (София)

© LAP.BG

Лудогорец" разгроми с 5:0 "Локомотив" (София) в мач от петия кръг на Първа лига през този сезон. Тимът от Разград играха добър мач преди реванша с "Малмьо" от плйеофния кръг на Шампионската лига в сряда.

"Лудогорец" натисна съперника си още в началото, а Вандерсон два пъти вкара голове, които бяха отменени заради засади. При третия опит той все пак се разписа за 1:0. Само две минути по-късно Доминик Янков отбеляза втория гол за шампионите след подаване на Мавис Чибота.

През второто полувреме Георги Терзиев и Вандерсон пропуснаха положения за "Лудогорец". Домакините стигнаха до трети гол, след като Кирил Десподов намери Жосуе Са, който беше точен. Десподов изигра поредния си силен мач, а само осем минути по-късно направи втора асистенция, този път за Чибота, който вкара за 4:0.

В 68-ата минута Каули Оливейра отбеляза петия гол за тима си след пас на Чибота, за когото това бе трета асистенция в мача. Въпреки комфортния си аванс, "Лудогорец" продължи да атакува, а Дорин Ротариу удари напречната греда.

Това е трети успех за "Лудогорец", който е с два мача по-малко заради двубоите си в Шампионската лига.

По-рано днес "Черно море" победи с 3:2 "ЦСКА 1948" като гост и се върна на първо място в класирането. Леандро Андраде изведе гостите напред, но Марио Топузов изравни. През второто полувреме Жозе Гомеш се разписа за "Черно море", а тимът от Варна поведе с 3:1 след автогол на Георги Ангелов. Виктор Попов си вкара автогол за 2:3.

"Черно море" е начело с 11 точки, следван от "Ботев" (Пловдив) с десет.