Вратар лиши "Ювентус" от успешно начало на сезона

Роналдо чака решението на съдиите и VAR, които в крайна сметка отмениха гола му в продължението

Ювентус" започна новия сезон с равенство 2:2 с "Удинезе" като гост. "Бианконерите" имаха комфортен аванс от два гола, но две грешки на вратаря Войчех Шчесни костваха победата на тима. В продължението Кристиано Роналдо вкара за 3:2, но голът беше отменен заради засада от системата за видеоповторения (VAR).

Роналдо започна мача като резерва, а според журналиста Фабрицио Романо причината е, че португалецът все още се надява да си намери нов отбор до края на трансферния прозорец. Вицепрезидентът на "Ювентус" Павел Недвед обаче отрече това и заяви, че Роналдо ще остане в тима.

Мачът беше повторен дебют и за треньора Масимилиано Алегри, който се завърна в "Ювентус" след две години.

"Старата госпожа" поведе след три минути игра, след като Пауло Дибала засече подаване на Родриго Бентанкур. Хуан Куадрадо вкара втория гол за "Ювентус" в 23-ата минута с добър удар.

"Удинезе" намали след почивката, след като Шчесни първо спаси удар на Торгай Арслан, но след това го спъна за дузпа, реализирана от Роберто Перейра. Алваро Мората удари греда за гостите малко след това.

Роналдо все пак влезе в игра в 60-ата минута и на два пъти можеше да вкара, но пропусна. "Удинезе" се възползва от втората голяма грешка на Шчесни, който получи подаване от Леонардо Бонучи, но вместо да изчисти топката, се опита да финтира Стефано Окака, а Жерар Деулофеу вкара за 2:2. Първоначално беше отсъдена засада, но след намеса на VAR голът беше признат.

В 95-ата минута Роналдо си помисли, че е донесъл успеха на тима си, но след дълго разглеждане на повторенията все пак беше отсъдена засада.