Християн Стоянов донесе втори медал на България от параолимийските игри

Християн Стоянов спечели нов медал за България на параолимпийските игри в Токио. Българският състезател взе сребро на 1500 м Т46 в Токио. Той завърши за 3:52.63 минути и беше изпреварен само от представителя на Руския параолимпийски комитет и настоящ европейски шампион Александър Яремчук, който финишира за 3:52.08. Дейвид Емонг от Уганда взе бронзовия медал с 3:53.51.

За Стоянов това е първо отличие от параолимпийски игри. В Рио де Жанейро той завърши седми в същата дисциплина. 23-годишният спортист има световна титла на 1500 м през 2019 и е европейски шампион от 2018 г.

Медалът на Стоянов е втори за България в Токио, след като вчера Ружди Ружди спечели сребро в тласкането на гюле.

Фатме Исмаил завърши на осмо място в хвърлянето на копие за жени в дисциплина F12. Тя направи пет успешни опита и постигна 26.84 метра в дебюта си на параолимпийски игри.

Шампионка стана Ножимахон Каюмова от Узбекистан с 42.59 м, следвана от Юпинг Жао (Китай) с 41.85 и Лизавета Пятренка (Беларус) с 38.99.