Волейболистите загубиха от Италия на европейското

© CEV.lu

Мъжкият национален отбор по волейбол отстъпи с 1:3 (19:25, 18:25, 25:15, 12:25) на Италия в третия си мач на европейското първенство. Тимът на Силвано Пранди изигра слаб мач в Острава, като показа добра игра единствено в третия гейм.

Италия натрупа преднина в първия гейм, най-вече благодарение на по-добрия си сервис. Посрещането на България отново не беше много стабилно, а това повлияе и на атаката. В същото време началният удар на българските играчи не затрудняваше особено посрещането на съперника. Италия поведе с 16:11 и поддържаше преднината си. Българските волейболисти опитаха да намалят и започнаха да изпълняват по-добър сервис, но Италия запази аванса си и спечели гейм с 25:19.

Във втория гейм двата тима бяха равностойни. Българските волейболисти допуснаха няколко грешки в защита, както и в организацията на атаките. С пусната топка на разпределителя Георги Сеганов и с блокада резултатът стана 9:9. Грешките на българските играчи обаче отново донесоха предимство от три точки на Италия в средата на гейма. Тимът на Пранди отново имаше проблеми със сервиса си, а атаката не беше на нивото от предишния мач с Чехия. Италия спокойно спечели гейма с 25:18.

С добри изяви и ас на Тодор Скримов българският тим поведе с три точки в началото на третия гейм. Националите започнаха да играят по-уверено, блокадата спря италианците няколко пъти, а сервисът беше на ниво. Българският тим поведе с 11:3 и поддържаше преднината си до края на гейма.

Четвъртата част обаче започна лошо за българските волейболисти. Италианците отново затрудниха посрещането със силен сервис и натрупаха аванс от осем точки. Това даде нужното спокойствие на италианците, които затвориха мача с лекота.

България е на второ място в група В за момента с пет точки, а Италия е начело с девет.