"Байерн" разгроми "Барселона" на "Камп ноу", Лукаку донесе успех на "Челси"

Байерн" (Мюнхен) разгроми "Барселона" с 3:0 като гост в мач от група Е в Шампионската лига. Баварците не оставиха никакви шансове на съперника си, влизайки като фаворит в срещата и напълно оправдаха прогнозите.

Силите на "Барселона" стигнаха да бъде запазено равенството до 33-ата минута, когато Томас Мюлер откри. Другите два гола бяха дело на Роберт Левандовски в 56-ата и 85-ата минута.

За 90 минути "Барселона" не отправи нито един точен удар и рядко стигаше в опасна близост до вратата на Мануел Нойер.

Надмощието на баварците беше пълно. Те отправиха 16 удара, от които седем бяха в очертанията на вратата. Стражът на домакините Марк Андре тер Стеген имаше много повече работа. Топката два пъти срещна гредата преди головете на Левандовски.

В мач от група Н европейският клубен шампион "Челси" победи "Зенит" с 1:0. Единственият гол вкара Ромелу Лукаку, който беше точен в 69-ата минута. В мач от същата група "Ювентус" надви "Малмьо" с 3:0 на своя стадион в Торино.

Коментари (18)
  1. 1 Профил на Virgin
    Virgin
    Рейтинг: 1528 Весело

Мдааа, БарЦелона не са за Шампионската лига.

2. 2 Профил на БЪЛГАРИЯ МОЖЕ МНОГО ПОВЕЧЕ
    БЪЛГАРИЯ МОЖЕ МНОГО ПОВЕЧЕ
    Рейтинг: 1865 Неутрално

ихууууу

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ е ЕДИНСТВЕНАТА АЛТЕРНАТИВА с ясни и прозрачни идеи и цели !!!
  3. 3 Профил на vassilun
    vassilun
    Рейтинг: 5082 Неутрално

Барса нямаше нито един удар в очертанията на вратата на Байерн! А бяха домакин! Идея си нямам как смятат да продължат! Бях много учуден, че Барса още държат онзи некадърник Коутиньо. И заплата му плащат в продължение на години за да не играе!

4. 4 Профил на grayeagle
    grayeagle
    Рейтинг: 843 Неутрално

Разните там надарени играчи, може да гледат некоя компилация с Томас Мюлер за да разберат за какво става дума. Играта в защита и в нападение е задължителна , а и головете и спасяването на голове са задължителни.

5. 5 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 4246 Неутрално

От времето когато великият Кройф/лека му пръст/ привлече Стоичков в Барса симпатизирам на този тим/без да съм му фен/!Жалко е , защото си мисля , че Барса върви стремглаво след напускането на Меси и финансовите проблеми на тима/ двете вървят ръка за ръка/!Дано да греша, ама.............................?!

6. 6 Профил на Alex Ivanov
    Alex Ivanov
    Рейтинг: 2628 Неутрално

—цитат от коментар 5 на bat_plamen

Барса върви стремглаво надолу от напускането на Шави и Иниеста, не на Меси. И с него, и без него, вече не са онзи отбор.

7. 7 Профил на famousandco
    famousandco
    Рейтинг: 804 Неутрално

...Барса върви стремглаво след напускането на Меси и финансовите проблеми на тима/ двете вървят ръка за ръка/!Дано да греша, ама.............................?!

Имаше една популярна тук теория, че слабите резултати последните сезони са били заради Меси и той пречел на останалите да се развихрят. Не, че нещо, ама на Камп Ноу да завършиш с 0 удари във вратата на съперника, си е тотална безпомощност. А Байерн съвсем не натиснаха докрай педала на газта, иначе резултата можеше да е далеч по-голям. Барселона в този мач наистина изглеждаше като отбор, който не е за Шампионската лига.

8. 8 Профил на Neal Oliver
    Neal Oliver
    Рейтинг: 717 Неутрално

„В мач от същата група "Ювентус" надви "Малмьо" с 3:0 на своя стадион в Торино.“
    Къде, къде?

Sapere aude
  9. 9 Профил на дедо Андро
    дедо Андро
    Рейтинг: 3469 Неутрално

Нали 3:0 досега го наричаха "класика"?

Пич Незнам Как Да Ти Обесна Че Несъжелявам За Недостика На Некой Уникални Изразни Сретства По Български.
  10. 10 Профил на selqnin
    Рейтинг: 1871 Неутрално

За съжаление "Барселона" изглеждаше като квартално отборче, събрано половин час преди мача на паркинга на стадиона...
    Бяха съвършено безпомощни и понякога жалки...

11. 11 Профил на dolna4erti4ka
    dolna4erti4ka
    Рейтинг: 952 Неутрално

Барса без Меси е като влакче на ужасите-надолу и надолу.

12. 12 Профил на bludniq_sin
    bludniq_sin
    Рейтинг: 1679 Неутрално

До коментар [#3] от "vassilun":

Те се опитаха неистово да го разкарат, ама никой не го искаше коутиньо, особено като се знае каква заплата ще иска ..

13. 13 Профил на kapitan_laino
    kapitan_laino
    Рейтинг: 994 Неутрално

Без Меси са като сирачета. Няма кой да поиска топката, всички се крият. Просто не са свикнали. А имат опитни играчи, лидери като Бускетс, Пике, Алба.

14. 14 Профил на SS
    Рейтинг: 3191 Весело

Парцелона отдавна трябваше да е фалирала , както и балета де ...

15. 15 Профил на tacheaux
    tacheaux
    Рейтинг: 4207 Неутрално

"Разгроми" ми се струва малко пресилено. Този термин повече приляга за един резултат като напр. 5:0, 6:1 и т.н.Нали 3:0 досега го наричаха "класика"?
    —цитат от коментар 9 на дедо Андро

Днес футболните отбори са с изравнени сили и често победата се определя с гол вкаран в последната минута или в продълженията на мачовете и то с гол от съмнителна дузпа или съмнителна засада. Рядко се получават "класически" резултати от 3:0. Такива победи журналистите почват да наричат разгромни.