"Ливърпул" сам си създаде трудности, но пречупи "Милан" на "Анфийлд"

Пет гола и куп интересни моменти белязаха дербито от група В в Шампионската лига между "Ливърпул" и "Милан". Червените се наложиха с 3:2 на своя "Анфийлд", като сами си създадоха трудности и победата им не беше толкова сигурна.

"Ливърпул" поведе още в деветата минута след гол на Фикайо Томори, но "Милан" обърна още до почивката с два бързи гола - Анте Ребич в 42-ата и Брахим Диас в 44-ата минута. След паузата Мохамед Салах се разписа в 49-ата, а Джордан Хендерсън донесе успеха на своя тим в 69-ата минута.

Първата част на "Анфийлд" мина под тоталното надмощие на домакините. Те поведоха рано, като удар на Трент Александър-Арнолд от малък ъгъл се отклони в тялото на Томори и влетя в мрежата. Попадението беше зачетено като автогол.

Само пет минути след гола мърсисайдци получиха и дузпа заради игра с ръка на Исмаел Бенасер. От бялата точка Салах заложи на силата и стражът Менан отрази изстрела му.

Въпреки че имаха повече от дузина ситуации червените се озоваха в ролята на догонващи още преди почивката. "Милан" нанесе двоен удар с попадения в 42-ата и 44-ата минута. Първо Анте Ребич завърши с удар в далечния ъгъл, а след това при бърза контраатака Диас добави на празна врата.

И в двата случая "Ливърпул" действаше много лековато в защита.

Втората част започна с още един гол за "Милан", но той беше отменен заради засада. След това "Ливърпул" вдигна оборотите и бързо успя да изравни. Салах се възползва от грешка на вратаря на "росонерите" и вкара от близка дистанция.

В 69-ата минута капитанът Хендерсън вкара изключително попадение. Топката беше изчистена след корнер и попадна на десния му крак, като без подоготовка английският халф я прати в мрежата с топовен шут.

В останалите седем мача от програмата на турнира паднаха общо 23 гола. В най-резултатната среща "Манчестър сити" надви "РБ Лайпциг" с 6:3 на своя "Етихад", а "Аякс" разгроми "Спортинг" с 5:1. Изненадваща грешка допусна ПСЖ, който стигна само до 1:1 като гост на "Брюж", въпреки че разчиташе на Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар.

По-големият проблем за парижани се оказа травма на Мбапе, който напусна принудително.

В група D "Реал" (Мадрид) победи "Интер" с 1:0 като гост с гол на Родриго в 89-ата минута. Голямата изненанда поднесе дебютантът "Шериф" (Тираспол), който надви "Шахтьор" с 2:0.

Коментари (23)
  1. 1 Профил на inn
    inn
    Рейтинг: 1664 Неутрално

Кой казва, че във футбола нямало логика?
    След всичко показано на терена, друго освен "единицата" щеше да е не просто нелогично, ами направо незаконно...

2. 2 Профил на скоро на екран ИЗЧЕГЪРТВАЧИТЕ IV
    скоро на екран ИЗЧЕГЪРТВАЧИТЕ IV
    Рейтинг: 1605 Неутрално

По навик продължавам да мисля, че 1:0 в Милано ще е достатъчно...

Рейтинг: 4895 Неутрално

Не помня от колко време Салах не бе пропускал дузпа, но и това се случва! Пуул надиграха тотално Милан, но спечелиха само с 3:2!

5. 5 Профил на vassilun
    vassilun

Не можах да гледам Брюж и ПСЖ. Интересно ми е как са играли чувалите с пари от ПСЖ?!

6. 6 Профил на vassilun
    vassilun

7. 7 Профил на ntonev
    ntonev
    Рейтинг: 315 Неутрално

Честито завръщане на Милан в ШЛ!

Още повече се изкефих обаче на голямото нищо, сътворено от ПСЖ (1:1 с Брюж). Взеха и изкупиха де що има, имат дузина нападатели и се чудят как да ги пуснат всичките накуп. Играчи за сигурно 3 отбора. И накрая... Нищо. Че даже можеха и да загубят. Пълна палячовщина.
    Което е хубаво. Колкото и да се опитват да убият футбола, засега все още не успяват.

Рейтинг: 339 Весело

Клоп не е Клоп без очила, половината му чар е изчезнал.
    Супер мач! Няма автобуси, камиони и други самосвали.

10. 10 Профил на SSS
    SSS
    Рейтинг: 910 Неутрално

До коментар [#4] от "vassilun":

Салах определено има проблем с доста отигравания. Като го затворят и не може да излъже или го прави трудно. От пет - шест шута по посока вратата, един е точен , понякога изглежда дезориентиран, изобщо е доста странно положението му на звезда.
    Ливърпул биха заслужено и се видя голямата разлика между Висша лига и италианската серия А, но тези смешни грешки в отбрана, превръщат превъзходството във влакче на ужасите за феновете им. Много трудна група с един калташки отбор като Атлетико и един, доста приличен отбор като Порто.
    Но , както се вижда и в “ по лесните “ групи аутсайдер е непознато понятие ПСЖ с половин милиард чифта крака и … Като казват американците Go figure!!

11. 11 Профил на Gunners
    Рейтинг: 1660 Неутрално

В тази група Порто аутсайдери

12. 12 Профил на nebido
    nebido

А Шериф Тираспол изненадва приятно.

Задава се инфекция в тази група за фаворитите.

Интер може и тази година да остане последен.

13. 13 Профил на nebido
    nebido

—цитат от коментар 11 на Gunners

Така и не разбрах защо отмениха гола на Порто срещу Атлетико?

14. 14 Профил на ivailosavoff
    ivailosavoff
    Рейтинг: 534 Разстроено

До коментар [#7] от "ntonev":
    Прав сте за този мач. А инак парите убиват футбола и гоправят предвидим от няколко години! Погледнете кои отбори се класират на осминафинали, едни и същи отбори всяка година, предвидима работа.

15. 15 Профил на diy16648649
    diy16648649
    Рейтинг: 623 Неутрално

—цитат от коментар 4 на vassilun

Точно това си мислех, когато Мо биеше дузпата. Че никога не е изпускал и сега не е лош момент да го направи, че да си мине от реда в неособено труден за спечелване мач. Също както железния Ицо пропусна в един приятелски мач на националния. Мисля че това беше единствената пропусната дузпа в кариерата на Ицо.

16. 16 Профил на diy16648649
    diy16648649

Да бе , да. Току що завършиха наравно с Атлетико на собствения им стадион при абсолютно еднакви игрови показатели. Аз не бих се изненадал да ги видя дори и на второто място.

17. 17 Профил на selqnin
    Рейтинг: 1801 Неутрално

Без Върджил защитата ни е .....
    Снощи и Мо нямаше вечер... изобщо само победата и точките са добра новина.
    Клоп беше направил много странен състав...

18. 18 Профил на diy16648649
    diy16648649

Без Върджил защитата ни е .....Снощи и Мо нямаше вечер... изобщо само победата и точките са добра новина.Клоп беше направил много странен състав...
    —цитат от коментар 17 на selqnin

Много си беше добре състава. Ако не пускаш резервите да обгорят в сериозни мачове и да се сработят с тима никога няма да имаш широк състав. С изключение на двете минути сън в края на първото полувреме Ливърпул смачка съперника и за пръв път от много време насам показа невероятна креативност в атака срещу топ съперник.

Рейтинг: 819 Неутрално

Отдавна футболен мач не ми беше задържал вниманието. Добре се получи и игра, и интрига, и голове. Пълният стадион също създаде позабравена атмосфера.

21. 21 Профил на Мариана Кълвачева
    Мариана Кълвачева
    Рейтинг: 2320 Неутрално

До коментар [#5] от "vassilun":

Хубав мач беше, гледах го, но в един от арабските канали и дума не разбрах. Меси игра много добре. Отборът, макар и съграден от много звезди има нужда от обиграване и да се разберат кой къде и как. Все още се сработват. Мисля, че Меси ще има нови функции, различни то тези в Барса. Твърде много звезди, това в повечето случаи не води до добро, но да им пожелаем успех.
    А Ливърпул пак бе на ръба, добре, че в началото на второто полувреме голът на Кяер бе отменен иначе не отиваше на добре.
    Хендо вкара хубав гол, а видяхте ли и момчето на Малдини, одрало му е кожата, дано има успехите и характера на татко си.

кратък
  22. 22 Профил на wreck
    wreck
    Рейтинг: 1109 Неутрално

Абсолютна класика.

Въпросът е, защо се стигна до нея и кой е виновен?

Вината за тва, че вместо ено лишено от тръпка намачкване, ни беше поднесен един изпълнен с обрати незабравим футболен спектакъл е главно на Трент, който около 25-тата минута се премести да живее в третината на Милан и то даже не в дясната част на техната третина, а и в лявата, също в центъра, въопще на места, които реално не са потходящи за хабитат на един десен бек.

Вина има и Матип, който чаааааак след втория им гол извика на Трент да се прибира вкъщи.

Вината отчасти е и на Мо, който не вкара дузпата. Ако я беше вкарал, на полувремето резултатът като нищо можеше да е 6-0.

Както и да е, станалото - станало. Ноо хубав мач.

Ако Ориги продължава да играе така, няма да можем да го продадем, щото няма да искаме. Какъв пас за гола на Мо! Какво завършване на Мо!
    Ако Трент беше нормален десен бек, а не кръстоска между Дебрайне и Бекъм на десния бек, Ливърпул щеше да е с 50% по-слаба атака.
    Ако Клоп ме беше послушал и на полувремето заслужено беше разкарал Хендо за неадекватна игра, Хендо нямаше да вкара гола на кръга. Брао, Юргене!

You should never underestimate the predictability of stupidity .