ЦСКА се върна на победния път в мач с шест гола срещу "Ботев" (Враца)

© LAP.BG

ЦСКА победи "Ботев" (Враца) с 4:2 в мач от осмия кръг в Първа лига и се върна на успешния път. След равенството със "Славия" в предишния кръг този път червените не допуснаха грешка, въпреки че имаха някои трудности.

Дориан Бабунски откри за домакините от "Ботев" в седмата минута, но ЦСКА обърна с попадения на Георги Йомов и Брадли Мазику до почивката. След нея Йоан Баи се разписа в 51-ата, а Мирослав Маринов намали в 73-ата минута.

Крайният резултат оформи Йомов в 81-ата минута.

За червените това беше пети мач от началото на сезона. Тимът събра 13 точки и заема четвърто място. "Ботев" е седми с девет точки.

Треньорът на червените Стойчо Младенов направи много промени сред титулярите от двубоя с "Рома". Новите попълнения Карол Метс, Карло Мухар и Йоан Баи започнаха от първата минута, заедно с резервния вратар Димитър Евтимов и младия Асен Дончев.

Федерико Варела пък се завърна след лечение на травма, а Жорди Кайседо след наказание.

Двубоят започна по-добре за домакините, които се възползваха от грешка в защитата на червените и вкараха. Асен Дончев покри засада, а вратарят Евтимов излезе неразчетено, сблъсквайки се с друг играч. Това позволи на Дориан Бабунски да вкара на празна врата - 1:0.

Постепенно ЦСКА пренесе играта в предни позиции и бързо успя да изравни. В 16-ата минута Йомов засече центриране на Баи и се разписа. За него това беше първи гол с екипа на червените в Първа лига.

До края на първата част ЦСКА атакуваше, а домакините се бранеха. Защитата на "Ботев" се пречупи в 39-ата минута, когато левият бранител Брадли Мазику вкара.

След паузата ЦСКА играеше с повече самочувствие и в 51-ата минута Баи вкара гол след хубаво извеждащо подаване. Първоначално попадението беше отменено заради засада, но технологията за видеоповторения показа, че такава няма.

До края на мача паднаха още два гола. "Ботев" намали четвърт час преди изтичане на редовното време. Мирослав Маринов се разписа с мощен диагонален шут в близкия ъгъл на Евтимов и постави ЦСКА под напрежение.

Последваха добри минути за домакините, но ЦСКА съумя да отговори и в 81-ата минута Йомов вкара, за да оформи крайния резултат.