Меси беше заменен при драматичен успех на ПСЖ

Първият мач на Лионел Меси на "Парк де Пренс" завърши без гол, въпреки че тимът му ПСЖ. Парижани се наложиха с 2:1 в сблъсъка с "Лион", като победата дойде в добавеното време.

Гостите от "Лион" поведоха с гол на Лукас Пакета в 54-ата минута, но 12 по-късно Неймар изравни от дузпа. Мауро Икарди вкара победното попадение в третата минута на продължението след подаване на Килиан Мбапе.

"Прецених да го сменя, за да го предпазя от контузия. Предстоят ни важни мачове и трябва да сме сигурни, че той ще е на линия. Това решение беше за доброто на отбора. Понякога действията на треньора се харесват на играчите, друг път - не. Всички знаят, че разполагаме с велики футболисти, затова и отговорността е голяма. Говорих с Меси и той каза, че всичко с него е наред. Няма никакъв проблем", коментира Почетино.

Откакто се присъедини към парижани, Меси все още не е отбелязал гол.

Преди двубоя треньорът на тима заяви, че е "нужно време Меси, Неймар и Мбапе да се сработят".