С първа победа при Стоилов "Левски" стигна осминафиналите в Купата на България

© LAP.BG

Левски" се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България след победа с 2:0 над втородивизионния "Марек". Сините се наложиха като гости в Дупница с два гола на Димитър Костадинов. Атакуващият халф беше точен в 12-ата и 32-ата минута.

За Костадинов това бяха първи голове, откакто се присъедини към сините преди около месец.

"Левски" постигна и първа победа след завръщането на Станимир Стоилов на треньорския пост. В първите му две срещи в първенството сините завършваха наравно.

Гостите започнаха по-силно и логично откриха. Здравко Димитров центрира в 12-ата минута, а Костадинов засече топката с глава, за да се разпише - 0:1.

Последваха силни минути за гостите, преди в 32-ата младият футболист да удвои. Той го направи с плътен удар по тревата, който не даде шансове на вратаря на "Марек".

След паузата темпото спадна, като "Марек" имаше няколко ситуации пред вратата на "Левски". Гостите също пропуснаха да направят победата си по-изразителна. Най-големия пропуск направи Костадинов, който не успя да оформи своя хеттрик.

Срещата беше последна за сините преди дербито с ЦСКА, което предстои през уикенда.