Дузпа изпрати неубедителен "Лудогорец" към следващия кръг в Купата на България

© LAP.BG

Лудогорец" се класира в осминафиналната фаза в Купата на България след минимална победа над "Спартак" (Варна) - 1:0. Десеткратният първенец взе гостуването си, което се игра на изключително лош терен, което се отрази на качеството на играта.

Въпреки това "Лудогорец" по никакъв начин не убеди и не се представи на висота. Третият във Втора лига игра с желание и особено почивката остави добри впечатления.

Единственият гол отбеляза Ихиньо Марин, който беше точен в добавеното време на първата част от дузпа.

Шампионите бяха водени от помощник-треньора Станислав Генчев, след като наставникът Валдас Дамбраускас е изолиран заради коронавирус. След загубата от "Славия" през уикенда в Първа лига шампионите бяха в променен състав, като шанс за изява получиха някои млади футболисти, както и Марин, който дълго време лекуваше контузия.

В началните минути "Спартак" можеше да открие, като имаше добро положение, но стражът на гостите Кристиан Кахлина спаси. След това в 36-ата минута "Лудогорец" като по чудо не вкара, когато след удар на Доминик Янков вратарят на "Спартак" спаси.

В 45-ата минута Янков падна в наказателното поле на домакините и реферът Станислав Тодоров показа бялата точка. От нея Марин стреля в долния ляв ъгъл на вратаря и се разписа.

След паузата "Спартак" действаше с по-голямо самочувствие, действаше настоятелно и пропусна няколко отлични шанса. Георги Бабалиев от близка дистанция не успя да се разпише с глава, след това Кахлина трябваше да спасява, а в последните десет минути Генади Луго стреля неточно след статично положение.

След срещата на "Лудогорец" беше изтеглен и жребият за осминафиналите. В него всички фаворити се разминаха, като при това водещите тимове ще са домакини.

Най-интересният мач е повторение на финала от миналия сезон ЦСКА - "Арда", а "Лудогорец" ще срещне "Локомотив" (Горна Оряховица). Жребият отреди общо три мача между елитни тимове.

Осминафиналите за купата ще се изиграят между 26 и 28 октомври.