"Барселона" спря лошата серия с успех срещу "Леванте"

Барселона" победи с 3:0 "Леванте" в мач от шестия кръг на Ла Лига. Каталунците, които бяха без наказания си треньор Роналд Куман, постигнаха първи успех този месец.

"Барселона" завърши наравно в предишните си два мача в Ла Лига срещу "Гранада" и "Кадис" и загуби от "Байерн" в Шампионската лига. Лошите резултати доведоха до слухове, че Куман може да бъде уволнен.

"Барселона" започна мача добре и получи дузпа още в петат минута за нарушение срещу Мемфис Депай, който вкара за 1:0. В 14-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Люк де Йонг се разписа след подаване на Сержиньо Дест.

Жерар Пике пропусна още една възможност за "Барселона", а вратарят на "Леванте" Айтор Фернандес няколко пъти спаси тима си.

След почивката ситуацията не се промени. "Барселона" контролираше напълно играта. Фернандес спаси поредния удар на Депай в 50-ата минута. Малко преди края на мача Де Йонг пропусна да вкара втория си гол, след като не уцели вратата от добра позиция.

Ансу Фати, който получи фланелката с №10 след напускането на Лионел Меси, влезе в игра в 82-ата минута, като това беше първият му мач в Ла Лига от ноември 2020 г. Той отбеляза завръщането си десет месеца отсъствие заради контузия с гол в 90-ата минута.

"Барселона" е пето място в класирането с 12 точки, като изостава с пет от лидера "Реал" (Мадрид), който завърши 0:0 с "Виляреал" в събота.