Това е съдържание, създадено от маркетинг студио Storio по задание на партньор на "Икономедиа".

Стойчо Младенов: Работим бавно, мудно, разгадават ни лесно

Вратарят на "Арда": Съдиите са виновни за нивото на футбола

"Локомотив" (Пловдив) продължи изкачването си с победа над "Пирин"

Виж видеото
Баскетболните национали загубиха на старта на квалификациите за световното

Виж видеото

Арсенал" победи с 3:1 "Тотнъм" в дербито на Северен Лондон от шестия кръг на Висшата лига. Тимът на Микел Артета вкара и трите си гола преди почивката и постигна трета поредна победа в първенството. "Тотнъм" допусна трето поредно поражение във Висшата лига.

"Арсенал" поведе още в 12-ата минута. Букайо Сака подаде на Емил Смит Роу, който беше оставен непокрит в наказателното поле. Домакините стигнаха до втория гол в 27-ата минута, когато Пиер-Емерик Обамеянг се разписа след поредната много добра атака. Само седем мнути по-късно резултатът вече беше 3:0. Сака опита пас, топката се върна при него, а той отбеляза.

След почивката играчите на "Тотнъм" поискаха дузпа за нарушение срещу Хари Кейн, но съдията Крейг Поусън прецени, че няма такава. "Тотнъм" започна да играе по-добре, а Кейн пропусна две положения. На другата врата Юго Лорис спаси удар на Мартин Йодегор. Вратарят на "Тотнъм" се справи и с удар на Сака.

Гостите намалиха изоставането си с гол на Хюн Мин Сон. В продължението вратарят на "Арсенал" Аарън Рамсдейл спаси удар на Лукас Моура, като отклони топката в напречната греда.

"Арсенал" изпревари "Тотнъм" на десетото място с по-добра голова разлика, като и двата тима са с по девет точки.