"Лудогорец" победи с лекота "Ботев" (Враца)

© LAP.BG

Лудогорец" спечели с 3:1 домакинството срещу "Ботев" (Враца) от деветия кръг на Първа лига. Шампионите решиха мача още през първото полувреме, а след почивката успяха да запазят сили за срещата с "Цървена звезда" от Лига Европа в четвъртък.

"Ботев" имаше шанс за гол още в първата минута. Юлиан Ненов стреля, но вратарят Кристиан Кахлина спаси. На другата врата Красимир Костов се справи с удар на Елвис Ману. "Лудогорец" поведе с гол на Бърнард Текпетей, който се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Гостите изравниха в 17-ата минута. Матеус Касини се възползва от подхлъзване на Оливие Вердон и вкара за 1:1.

"Лудогорец" натискаше, а в 35-ата минута стигна до втори гол. Пиерос Сотириу беше точен със силен удар след лошо изчистване. Само три минути по-късно той отбеляза втория си гол в мача и трети за тима си след извеждащ пас на Текпетей.

След почивката "Лудогорец" намали темпото и контролираше спокойно мача, като и двата тима трудно създаваха положения.

"Лудогорец" е начело в класирането с 18 точки и с два мача по-малко от втория "Ботев" (Пловдив), който е със същия актив. "Ботев" (Враца) е на девето място с девет точки.