"Юнайтед" взе само точка срещу "Евертън"

Манчестър юнайтед" завърши 1:1 с "Евертън" като домакин в мач от седмия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" отново не спечелиха на своя стадион, след като миналата седмица загубиха с 0:1 от "Астън вила".

Срещу "Евертън" "Юнайтед" излезе без Кристиано Роналдо и Пол Погба, които останаха резерви, а мениджърът на тима Оле Гунар Солскяр заяви, че е искал да "освежи" отбора след мача в Шампионската лига срещу "Виляреал".

Първият шанс в мача беше за домакините. Антони Марсиал стреля с глава, но не уцели вратата. В 16-ата минута гостите получиха възможност да поведат. Майкъл Кийн засече с глава центриране на Андрос Таунзенд, но топката мина покрай вратата. Малко след това Единсон Кавани стреля опасно, но вратарят на "Евертън" Джордан Пикфорд спаси.

Гостите атакуваха опасно, а "Юнайтед" не изглеждаше особено стабилен в защита. Демарай Грей отправи силен изстрел, но Давид де Хеа се справи. "Юнайтед" поведе в 43-ата минута. Бруно Фернандеш подаде на Марсиал, който се разписа с хубав удар.

В началото на второто полувреме и двата отбора рядко създаваха положения. В 58-ата минута Роналдо и Джейдън Санчо влязоха в игра. Домакините опитваха натиск, но трудно стигаха до реална възможност. "Евертън" изравни резултата в 65-ата минута след бърза контраатака. Фернандеш изпълни лошо корнер, а Грей се измъкна от Фред два пъти, проби и продаде на Дукуре. Последва пас към Таунзенд, който беше точен, а след това отпразнува гола си по начина, по който Роналдо го прави след попадения.

"Юнайтед" допуска гол на "Олд Трафорд" в девети пореден мач в първенството, а това е най-дългата серия от 1971 г. насам.

Домакините можеха да поведат отново в 76-ата минута, но Роналдо не уцели вратата. "Евертън" стигна до втори гол чрез Йери Мина, но попадението беше отменено от системата за видеоповторения (VAR) заради засада. В продължението Джейдън Санчо пробва удар, но не затрудни Пикфорд. До края домакините така и не намериха начин да вкарат втори гол.

"Юнайтед" и "Евертън" са на второ и трето място в класирането с 14 точки, с колкото е и лидерът "Ливърпул", който приема "Манчестър сити" в неделя.