"Ливърпул" и "Сити" не се победиха в зрелище на "Анфийлд"

Ливърпул" и "Манчестър сити" завършиха 2:2 в дербито от седмия кръг във Висшата лига. Двата тима изиграха изключителен двубой, в който освен четирите гола, имаше и много интересни моменти. "Ливърпул" два пъти повеждаше, но въпреки това не успя да вземе успеха на своя стадион.

Много силен мач изигра Мохамед Салах. Той асистира на Садио Мане в 59-ата минута за първия гок, а в 76-ата сам се разписа във вратата на "Сити". За "гражданите" точни бяха Фил Фоудън в 69-ата минута и Кевин Де Бройне в 81-ата.

"Ливърпул" не успя да спечели във втори пореден мач след равенството 3:3 с "Брентфод" в предходния кръг. За последните си две срещи червените са допуснали общо пет гола от общо шест за сезона.

През първата част "Сити" доминираше на терена на "Анфийлд", като по чудо не водеше. Гостите отправиха общо седем изстрела, от които един точен, а домакините рядко стигаха до вратата на шампионите. За 45 минути "Ливърпул" имаше само един удар.

Основните проблеми за домакините идваха от дясната зона на защитата, където Джеймс Милнър изпитваше трудности срещу Фоудън.

След паузата "Ливърпул" преобрази играта си, премина в атака и не даде на "Сити" да разиграва толкова свободно. В 59-ата минута Салах изигра ключова роля при откриващия гол.

Египтянинът отркадна топката в центъра, премина лесно през Жоао Кансело и намери с хубаво подаване влизащия на скорост Садио Мане. Още с първото си докосване нападателят стреля мощно в ъгъла и изведе червените напред - 1:0.

"Сити" имаше проблеми в известен период, но само десет минути след попадението на Мане успя да изравни. Фоудън получи подаване от Габриел Жезус и се разписа.

След този момент срещата стана много по-отворена, с положения пред двете врати, но четвърт час преди края "Ливърпул" отново поведе. Салах се разправи със защитата в синьо, завъртя се на малко пространство и с мощен шут с десния крак реализира във вратата на Едерсон.

Гостите обаче протестираха бурно, след като само минута по-рано Джеймс Милнър не получи втори жълт картон за фаул срещу Бернардо Силва.

Протестите докараха жълт картон на Пеп Гуардиола, който не спря да репликира рефера Пол Тиърни.

В 81-ата минута "Сити" отново изравни. След продължителна атака топката стигна до Де Бройне, който от границата на наказателното поле беше точен, правейки резултата 2:2.

Само три минути преди края "Ливърпул" можеше да измъкне успеха, но от няколко метра Фабиньо се забави да стреля на празна врата и с шпагат Родри изби в корнер.