С агресия и вдъхновение Испания сложи край на рекордната серия на Италия

Испания е първият финалист в Лигата на нациите за 2021 г., след като победи Италия с 2:1 в емоционален полуфинален сблъсък. "Фурия роха" смълча 40 хиляди души на "Сан Сиро" в Милано и постави европейския шампион на колене.

В герой за испанците се превърна Феран Торес, който стана автор на двата гола в 17-ата и 45-ата минута. За Италия се разписа Лоренцо Пелегрини в 83-ата минута.

Повече от едно полувреме Италия игра с човек по-малко, след като в края на първата част капитанът Леонардо Бонучи беше изгонен за два жълти картона.

С поражението Италия няма да има и шанс да се бори за ново отличие след спечелването на европейската титла. В същото време Испания ще чака победителя от втория полуфинал между Белгия и Франция.

Финалната среща в Лигата на нациите е в неделя (10 октомври) отново на "Сан Сиро".

Срещата в Милано предложи много емоции, изобилие от интересни моменти и опасни положения пред двете врати, особено пред тази на Италия. Селекционерът на Испания Луис Енрике не можеше да разчита на някои основни играчи, но заложи на 17-годишния Гави, който направи дебют при мъжете.

В 17-ата минута испанците поведоха след точен изстрел на Феран Торес. Нападателят засече центриране на Микел Оярсабал и прати топката близо до страничния стълб, което не остави шансове на Джанлуиджи Донарума - 0:1.

Отличен шанс да удвои пропусна и Пабло Сарабия.

До края на първата част по-интересните мигове бяха пред полето на Италия. В 30-ата минута Бонучи получи жълт картон за протести срещу рефера Сергей Карасев, а 12 по-късно получи още един.

Капитанът на италианския тим удари с лакът в главата Серхио Бускетс при борба за висока топка. Без да се бави Карасев му показа втори картон и го изгони, въпреки протестите на италианците.

В добавеното време на първата част Испания стигна и до втори гол. Отново Оярсабал центрира, а Торес засече топката с глава, пращайки я в далечния.

След паузата темпото на игра спадна, като Италия опитваше да задържа трайно топката, а Италия изчакваше своите моменти и опитваше да играе агресивно, макар и с 10 души. Въпреки това Испания имаше няколко отлични шанса, но Донарума се отчете със спасявания.

Седем минути преди края на двубоя Пелегрини се разписа след контраатака и подаване на Федерико Киеза. В оставащото време нови голове не паднаха.