"Хебър" се класира напред в Шампионската лига след "златен гейм"

© CEV.lu

Хебър" се класира за втория квалификационен кръг в Шампионската лига след победа с 3:1 (25:20, 25:27, 25:16, 25:18) и 15:13 в "златния гейм" срещу "Гуагас" (Лас Палмас). Българският тим се нуждаеше от победа с 3:0 или 3:1, за да стигне до златен гейм, след като загуби с 0:3 първия мач в Испания. "Хебър" изигра добър двубой и превъзхождаше съперника си в по-голямата част от мача. Българският тим беше без старши треньора си Камило Плачи, който има здравословни проблеми.

Първият гейм беше равностоен. "Хебър" поведе с три точки за 12:9, но гостите изравниха, а след това нито един от двата тима не успяваше да натрупа преднина. "Хебър" все пак поведе с 20:18, а с няколко силни изяви в атака на Тодор Алексиев спечели гейма с 25:19.

Във втората част двата тима отново се преследваха през цялото време и никой не успяваше да се откъсне. В края обаче испанският тим успя да измъкне частта след по-добро нападение.

"Хебър" имаше предимство в третия гейм. Волейболистите на българския тим започнаха да изпълняват по-добър сервис, а блокадата също беше по-ефективна. "Хебър" поведе с четири точки още до средата и увеличи аванса си до края на гейма, печелейки с 25:16.

Българският шампион доминираше и в четвъртия гейм. "Хебър" показа добра игра в защита, блокадата също беше на ниво, както и играта в атака. "Хебър" спечели с лекота и прати мача в "златен гейм".

В решителната част обаче гостите започнаха по-добре и поведоха с 5:3. "Хебър" изравни с успешна блокада на Виктор Йосифов. Испанският тим обаче отново поведе с 8:5. С ас на Иван Станев и успешна блокада "Хебър" изравни до 9:9. Отново благодарение на блокадата българският тим успя да поведе и в крайна сметка стигна до успеха.

"Хебър" завърши мача с 14 блокади срещу само шест за съперника. Българският тим направи и пет аса. Якопо Масари и Брадли Гънтър бяха най-резултатни за "Хебър" с по 19 точки, Тодор Алексиев добави 17.

В следващия кръг "Хебър" ще срещне беларуския "Шахтьор" (Солигорск).