"Ливърпул" постигна най-убедителната си победа през сезона

Ливърпул" разгроми с 5:0 "Уотфорд" като гост в мач от осмия кръг на Висшата лига. Роберто Фирмино вкара хеттрик, а Садио Мане и Мохамед Салах се разписаха по веднъж. Мачът беше дебют за Клаудио Раниери като мениджър на "Уотфорд".

Това е най-убедителната победа за "Ливърпул" от началото на сезона. Червените вече са в серия от шест поредни гостувания във всички турнири през този сезон, в които вкарват три или повече гола.

"Ливърпул" започна мача добре. Мохамед Салах удари греда още в началото, но беше отсъдена засада. Гостите поведоха в деветата минута. Салах изведе Садио Мане със страхотен пас, а сенегалецът отбеляза стотния си гол във Висшата лига. "Ливърпул" контролираше мача, а вратарят на "Уотфорд" Бен Фостър трябваше да се намесва още няколко пъти. В 37-ата минута гостите стигнаха до втори гол след пордната хубава атака. Джеймс Милнър подаде към Роберто Фирмино, който беше точен отблизо.

Доминацията на "Ливърпул" продължи и след почивката. Фирмино вкара втория си гол в мача в 52-ата минута. Андрю Робъртсън опита подаване, Крейг Каткарт го спря, но не успя да изчисти топката, която стигна до Фирмино, а нападателят вкара. Само две минути по-късно Салах вкара за 4:0. Той финтира няколко футболисти на домакините и отбеляза с фалцов удар. Салах се разписа в осми пореден мач за "Ливърпул".

Мане пропусна още едно положение в 70-ата минута. Малко след това "Уотфорд" създаде първия си реален шанс, но Хуан Ернандес не уцели вратата. В края на мача Фирмино оформи хеттрика си след подаване на Неко Уилямс.

С успеха "Ливърпул" поведе в класирането с 18 точки.