"Лестър" срази "Юнайтед" в драма с шест гола

Лестър" победи с 4:2 "Манчестър юнайтед" в мач от осмия кръг на Висшата лига. Двата отбора си вкараха общо четири гола след 78-ата минута. "Лестър" сложи край на серията на "Юнайтед" от 29 поредни гостувания без поражение в първенството. За последно "червените дяволи" загубиха гостуване през януари, 2020 г.

По-големият проблем за "Юнайтед" обаче е, че тимът няма победа вече в три поредни мача във Висшата лига през този сезон. От 14 септември насам тимът на Оле Гунар Солскяр има четири поражения в седем мача във всички турнири.

"Лестър" започна мача по-добре, но "Юнайтед" поведе. В 19-ата минута Мейсън Грийнууд беше точен със силен удар от около 23 м. "Лестър" натисна в следващите минути. Рикардо Перейра беше близо до гол, но топката мина покрай вратата. В 28-ата минута вратарят на домакините Каспер Шмайхел се справи с удар на Кристиано Роналдо.

В 31-ата минута "Лестър" изравни. Перейра взе топката от Хари Магуайър и подаде на Юри Тилеманс, който прехвърли Давид де Хеа със страхотен удар. Келечи Ихеаначо отправи още един удар за домакините, но не уцели вратата.

След почивката Неманя Матич опита далечен удар, но топката мина над вратата. "Лестър" атакуваше по-често, а гостите предпочитаха да се защитават. В 64-ата минута в игра за "Юнайтед" влезе Маркъс Рашфорд, за когото това е първи мач през сезона.

Тилеманс можеше да изведе "Лестър" напред в 75-ата минута. Той отправи поредния хубав удар, Де Хеа обаче отклони топката, която се удари и в гредата. Натискът на домакините се усили, а Патсон Дака отправи пореден опасен удар, отразен от Де Хеа. При последвалия корнер Дака отново имаше възможност, Де Хеа се намеси за пореден път, но Чаглар Союнджу беше оставен непокрит и се разписа отблизо. Перейра пропусна още една възможност след това. "Юнайтед" все пак стигна до изравнителен гол в 82-ата минута. Маркъс Рашфорд беше изведен зад защитата и вкара в първия си мач за сезона.

"Лестър" обаче поведе отново само 15 секунди след подновяването на играта. Джейми Варди беше оставен непокрит в наказателното поле след подаване на Айосе Перес. Минута по-късно Перес получи шанс за нов гол, но ударът му беше блокиран. В продължението на мача Дака вкара четвъртия гол за "Лестър" след разбъркване в наказателното поле.

"Юнайтед" е на пето място в класирането с 14 точки. "Лестър" е 11-и с 11 точки.

"Манчестър сити" излезе на второ място в класирането със 17 точки след победа с 2:0 срещу "Бърнли" като домакин. Бернардо Силва и Кевин де Бройне вкараха головете за успеха.