"Лудогорец" разгроми "Царско село" за едно полувреме

© LAP.BG

Лудогорец" победи с 4:0 "Царско село" в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Шампионите вкараха четирите гола през второто полувреме. Мачът беше повторен дебют за Любослав Пенев, който се завърна като треньор на "Царско село".

"Лудогорец" очаквано нападаше по-често, но много рядко успяваше да пробие защитата на гостите. Клод Гонсалвеш и Кирил Десподов пробваха удари, но без успех. Малко преди почивката Петър Атанасов от "Царско село" стреля, но вратарят на домакините Кристиан Кахлина спаси. На другата врата Пиерос Сотириу опита прехвърлящ удар, но Янко Георгиев се справи. В края на първото полувреме футболистите на двата тима се сдърпаха след нарушение на Ален Халилович срещу Десподов. Иван Бандаловски и Десподов получиха жълти картони.

"Лудогорец" доминираш след почивката. Домакините поведоха в 57-ата минута. Десподов центрира към Жосуе Са, който беше точен с глава. Малко по-късно Мавис Чибота удари греда. В 66-ата минута шампионите увеличиха преднината си. Жордан Икоко стреля, ударът му беше блокиран, но Сотириу беше точен при добавката.

Алекс Сантана вкара третия гол в 78-ата минута. Десподов оформи крайния резултат с удар от границата на наказателното поле.

"Лудогорец" е начело в класирането с 24 точки. "Царско село" е на последно място с шест точки.