"Левски" стигна до първи успех в шампионата след завръщането на Стоилов

© LAP.BG

Левски" победи с 2:1 "Локомотив" (София) на Националния стадион "Васил Левски" мач от 11-ия кръг на Първа лига. Домакините поведоха чрез Октавио още в началото, но Здравко Димитров и Билал Бари вкараха за сините. През второто полувреме Николай Михайлов спаси дузпа на Пламен Крачунов.

Това е първа победа за "Левски" в първенството след завръщането на Станимир Стоилов като треньор. Сините имаха две равенства и две загуби под негово ръководство до момента.

"Локомотив" поведе още във втората минута. Александър Александров стреля от границата на наказателното поле, а след рикошет топката се удари в напречната греда и стигна до Октавио, който вкара. Домакините атакуваха по-често, а Николай Михайлов спаси изстрел на Александров.

"Левски" отправи първия си удар в 22-ата минута, но Георги Миланов не уцели вратата. Илия Димитров можеше да вкара втори гол за "Локомотив", но насочи топката право към Михайлов.

Билал Бари пропусна възможност за "Левски". Сините стигнаха до гол в 37-ата минута. Борислав Цонев подаде на Здравко Димитров, който вкара с диагонален удар. "Левски" можеше да поведе преди почивката, но Билал Бари пропиля още един шанс.

След почивката играчите на "Локомотив" поискаха дузпа за нарушение срещу Илия Димитров, но такава не беше отсъдена, а решението беше потвърдено от системата за видеоповторения (VAR). В 57-ата минута "Левски" стигна до втори гол. Билал Бари надбяга защитата на "Локомотив" след дълго подаване и вкара първия си гол за сините в 26-ия си мач в първенството с екипа на тима.

Домакините получиха дузпа за игра с ръка на Драган Михайлович в наказателното поле. Вратарят Николай Михайлов спаси удара на Пламен Крачунов. Марин Петков пропусна възможност за "Левски" в 79-ата минута.

"Левски" е на осмо място с 11 точки, а "Локомотив" е на седма позиция с 13.

Коментари (38)
  1. 1 Профил на constatator
    constatator
    Рейтинг: 1094 Неутрално

Този фантастичен, този невероятен Ники Михайлов спаси дузпа!

2. 2 Профил на Fred
    Fred
    Рейтинг: 2101 Неутрално

Съдиите Пак подп,яха Левски. ПРЕДИ удара по топката Михайлов направи поне 2 крачки напред и така скъси ъгъла. В нормална страна ще получи жълт картон и дузпата се пребива.

НО Левски е Отбора на Властта, за него съдиите замижават... вече 4 /четири/ мача подред.

Юда се продаде за 30 сребърника, а ДБ на БСП за 8 районни кмета.
  3. 3 Профил на plamenss
    plamenss
    Рейтинг: 845 Неутрално

Дааа, нищо изненадващо, и двамата собственици подпряха перуката. Чакай те да се оправи Бг футбола. Мизерници!

Рейтинг: 240 Неутрално

На призива "Дайте да дадем" се отвърна тутакси!

mV
  6. 6 Профил на ЗаНиЗа
    ЗаНиЗа
    Рейтинг: 2805 Неутрално

Локомотив спря на гара Подуене, но там нямат билети за първа класа.

Направи съд от глината, празнината вътре в него го прави полезен.
  7. 7 Профил на скоро на екран ИЗЧЕГЪРТВАЧИТЕ IV
    скоро на екран ИЗЧЕГЪРТВАЧИТЕ IV
    Рейтинг: 1485 Неутрално

ашколсун, машала, аферим....

8. 8 Профил на constatator
    constatator

Много добър мач направиха Локомотив София. Дори и след днешния мач Локомотив София имат две точки повече от Левски и мач по-малко.

Рейтинг: 958 Неутрално

Слаб мач. Спечелихме с късмет, играта я нямаше никъде.

11. 11 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 5749 Весело

До коментар [#1] от "constatator":

Да. Има израстване при Мъри и това е добре!
    Честито на хаваеца и на другите скрити фенове на “синята лавина”!

12. 12 Профил на dedoliben
    dedoliben
    Рейтинг: 1452 Неутрално

Някога много отдавна напиасх че с ЛокоСофия,Ботев Враца и Пирин ще берът ядове.
    Това че биха нищо не доказва освен че единият е Син на друг Син.
    Първото Полувреме нямахте Удар.

"Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис III
  13. 13 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 5053 Неутрално

Малката перука си заслужи тази вечер "поощрение" в студентски град

14. 14 Профил на choguna
    choguna
    Рейтинг: 1133 Весело

Режете вените припознавачи, слабия Левски би!

15. 15 Профил на constatator
    constatator

Тези които пишат, че мача бил уреден просто не са го гледали. Локомотив изтърваха много голови положения особенно в последните минути когато само късмета спаси Левски от голове.

16. 16 Профил на vassilun
    vassilun
    Рейтинг: 4559 Весело

Нямаше как да гледам мача, но предполагам че играта на двата отбора е била подобна на днешния мач на Лестър с Юнайтед! :-)

17. 17 Профил на constatator
    constatator
    Рейтинг: 1094 Весело

До коментар [#16] от "vassilun":

Аз гледах първите 20 минути от второто полувреме на Лестър-Манчестър Юнайтед. Манчестър бяха наредил автобуса пред собственото си наказателно поле и не можеха да минат центъра,бяха жалка гледка.

18. 18 Профил на Fred
    Fred

—цитат от коментар 15 на constatator

Мача не беше уреден но съдията определено имаше едно на ум.

19. 19 Профил на Торбалан
    Торбалан
    Рейтинг: 2916 Весело

До коментар [#14] от "choguna":

Добре че са припоците, че поне да имате някаква радост. Че от дългове, незаконно участие в елита и победа с късмет срещу в пъти по-евтиния отбор на Локо Сф - абе кажи 5 точки от 5 мача - ПФК Левски се срина от основен претендент за титлата, до отбор, радващ се да не изпадне. И от отбор със стабилно финансиране, до отбор мишкуващ да не го разкрият от УЕФА. Лупи ако не стане президент, вземете го - спец е и ще ви удължи нелегалното участие в А група поне с още две години.

Относно мача - слаба защита, която поне допринесе за доста голови ситуации, че поне голове да има. Сините играха доста по-добре тактически, макар нЕкои звезди да се глезеха от време на време. Мъри е треньор, щом тез' дървета ги е строил правилно.

До коментар [#18] от "Fred":

Съдията понякога се чудеше тези дървета на терена каква точно игра играят (различна от футбол). Иначе си бе на ниво, доста по-високо от играчите - и двата отбора не трябва да имат претенции към него.

22. 22 Профил на Торбалан
    Торбалан

До коментар [#20] от "Gunners":

С тези скрити дългове ПФК Левски ще избягва ЕКТ, че там проверяват и наказват. Гришата го отнесе за Тирето, сините не се надявайте да ви се размине, както Боби ви покрива в БФС. Там в долната половина, при опашкарите - сателит на Лудогорец и си гледайте рахата, нали ви има. К'во бе казал Марлборо мен - "По-добре мъртъв герой, отколкото живо *****"

23. 23 Профил на Bira
    Bira
    Рейтинг: 864 Неутрално

баси, колко много хора се вълнуват от това, което имаме като български футбол.

24. 24 Профил на Тsonkooo
    Тsonkooo
    Рейтинг: 4474 Неутрално

"Левски" има крещяща нужда от точки" и ето ги първите точки!

25. 25
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

26. 26 Профил на fpyyh
    fpyyh
    Рейтинг: 2286 Неутрално

Левски постигна първа победа, след като подкрепи Боби Михайлов.

за да разберете всичко за белодробния рак, продължавайте да пушите
  27. 27 Профил на aur141010092
    aur141010092
    Рейтинг: 66 Неутрално

До коментар [#2] от "Fred":

С такива съдии и шампионската лига им е сигурна!

28. 28 Профил на choguna
    choguna

До коментар [#19] от "Deaddark":

Да ти купя ножче за вените? Режи вените!

29. 29
    ****

30. 30 Профил на himler
    himler
    Рейтинг: 617 Неутрално

До коментар [#29] от "gorodetski":

Е там беше мястото и на ЦСКА на БКП, но заради дцуджето Ханчев смениха целия формат! Заради 20 000 етрополски цигани объркаха цялото първенство!

Иначе не знам как взенат чужденците в Левским но нито Билал Бари, нито Шелис стават за футболисти... - Костадинов, еквадорецът или дори някои юноши на техните места ще свършат по-добра работа! Като че ли сагите с Нашименто, Насиру мохамет, Денис Алар, Елофсон (добър играч, но беше все контузен), Симеон Славчев, немецът Хубчев са едни кърлежи изсмукали милиони от Левски, а не вършат работа и за 5 стотинки!

31. 31 Профил на Торбалан
    Торбалан

До коментар [#28] от "choguna":

Припоче, ЦСКА си отиде 2016-та и тъкмо си мислех че по-жалко от оранжевите припоци нЕма и се появихте сините припоци - единствената ви радост бе да се дърляте с ЦеСеКАрите и като ги нямаше вече - припознахте оранжевите люляци за такива. Колко жалко е да си припок.

32. 32 Профил на Торбалан
    Торбалан

До коментар [#30] от "himler":

Мястото на ЦСКА е в музея - не можаха да се спасят. ПФК Левски се спасяват по "другите начини" - но това им гарантира опашкарство.

33. 33 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 3893 Неутрално

Много важна победа за нас.

34. 34 Профил на bat_plamen

До коментар [#9] от "selqnin":

+++++++++++++++++++++
    Това ни е надеждата.Продължавам да се чудя "головата машина"Бари какво прави на "Герена".Най-сетне вкара цял един гол.

35. 35 Профил на tacheaux
    tacheaux
    Рейтинг: 4039 Неутрално

Стоилов ще вдигне "Левски"!УВАЖЕНИЕ!
    —цитат от коментар 9 на selqnin

От пет мача под негово ръководство Левски има пет точки. Две загуби , две ремита и една измъчена победа ,не без помощта на съдията. Който и да беше друг треньора или стария треньор , постиженията на Левски щяха да са същите.

36. 36 Профил на tacheaux
    tacheaux

—цитат от коментар 24 на Тsonkooo

Съдиите се вслушаха в призива на Стоилов, че на Левски са необходими точки. Провериха на ВАР първия гол на Локомотив , който беше съвсем очевиден. Търсиха под вола теле да не го признаят. Не дадоха очевидна дузпа на Локомотив. Очевидно Левски ще го спасяват от отпадане по този начен, с яко подпиране от съдиите.

37. 37 Профил на pinoccio
    pinoccio
    Рейтинг: 996 Весело

Като паднат левскарите - слаби били, ролкова могат...

Като бият, цялата припознаваческа сган се юрва да квичи, как съдията, черното тото, подкупното БФС и майките им припознавачески разкрачени вечно са виновни...