"Сити" продължи на скорост с убедителна победа в Белгия

Манчестър сити" постигна категорична побед 5:1 над "Брюж" в третия си мач от груповата фаза на Шампионската лига. "Гражданите" се върнаха на победния път, след като в предходната си среща загубиха от ПСЖ, но този път не срещнаха проблеми.

Точни при гостуването в Белгия бяха Жоао Кансело в 30-ата, Рияд Марез в 43-ата, Кайл Уокър в 53-ата и младият Коул Палмър в 67-ата минута. Петият гол отново беше дело на Марез в края на срещата.

С победата "гражданите" събраха шест точки в група А и имат голова разлика 10:5. На 3 ноември "Сити" отново среща "Брюж" този път на "Етихад" в Манчестър.

В срещата мениджърът на тима Пеп Гуардиола заложи на всичките си основни играчи. Единствено Рахим Стърлинг остана на пейката, но той се появи на терена през втората част.

В хода на двубоя "Сити" доминираше и отправи повече от 10 удара, докато "Брюж" само два, един от които точен. След няколко пропуска Кансело откри в 30-ата минута. Той овладя на гърди технично подаване на Фил Фоудън и прокара топката под плонжа на вратаря на домакините.

В края на първата част Марез беше съборен в наказателното поле и се разписа от отсъдената дузпа.

След почивката Уокър вкара след подаване на Де Бройне, а в 67-ата минута 19-годишният Палмър се разписа само 120 секунди след появата си на терена.

Едва в заключителните минути "Брюж" погледна малко по-смело в атака. Първо се наложи Едерсон да се намесва, а в 81-ата минута домакините все пак стигнаха до гол. Отбеляза го Ханс Ванекен след плътен удар от около 10 метра.

Само три минути след гола на домакините "Сити" още веднъж прати топката във вратата. Голът отбеляза Марез.