ЦСКА показа две лица и загуби от "Зоря" в София

© LAP.BG

ЦСКА загуби с 0:1 от "Зоря" (Луганск) в София в мач от Лигата на конференциите. Червените играха добре и създадоха положения преди почивката, но второто полувреме беше слабо. В края на двубоя футболистите на ЦСКА три пъти имаха претенции за дузпи. Тибо Вион беше изгонен с директен червен картон в продължението. ЦСКА допусна второ поражение в група С.

ЦСКА започна мача по-добре. Греъм Кери опита удар, но не уцели вратата. В шестата минута Яник Вилдсхут получи възможност и стреля, но вратарят Дмитро Мацапура спаси. При последвалия корнер Георги Йомов пробва изстрел, но над вратата. Кайседо имаше още един шанс, но Мацапура отново се справи. ЦСКА контролираше мача и рядко даваше възможност на съперника си да атакува. В 40-ата минута Томас Лам засече с глава центриране от корнер, но не уцели вратата. Максим Имерков блокира удар на Йомов малко след това.

В началото на второто полувреме Серхий Булеца от "Зоря" стреля от пряк свободен удар, но топката мина покрай вратата. В 57-ата минута ЦСКА остана без Греъм Кери, който получи контузия и беше заменен от Федерико Варела. "Зоря" започна да играе по-добре след почивката и атакуваше по-често. В 63-ата минута Шахаб Захеди стреля от пряк свободен удар, но вратарят на ЦСКА Густаво Бусато спаси.

Само две минути по-късно "Зоря" поведе. Алахар Саядманеш се разписа с диагонален удар. ЦСКА опита да реагира, но трудно организираше добри атаки. Карло Мухар опита удар в 75-ата минута, но Мацапура спаси. В 84-ата минута ЦСКА имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Йоан Баи, но такава не беше отсъдена. При последвалия ъглов удар червените поискаха дузпи още два пъти заради за игра с ръка, но сигнал отново не последва. В продължението на мача Тибо Вион беше изгонен с директен червен картон за грубо нарушение.

© LAP.BG

В другия мач от групата "Бодьо/Глимт" разгроми с 6:1 "Рома" като домакин и нанесе най-голямото поражение в кариерата на Жозе Моуриньо. За първи път отбор на португалеца допуска шест гола в един мач.

В групата "Бодьо/Глимт" води със седем точки, "Рома" е на второ място с шест, Зоря е с четири, а ЦСКА е на последна позиция с една точка.